FANDOM


Snaptrapper transparent
Artykuł dotyczy miejsca z serialu. Jeśli szukasz lokacji z gier, sprawdź Melody Island.
Artykuł

Melodyjna Wyspa (ang. Melody Island) - jedna z wysp należących do Archipelagu, słynąca z tego, że jest domem dla smoków z gatunku Śmiercipieśń. Po raz pierwszy pojawia się w serialu Na końcu świata.

Wygląd i lokalizacja

Wyspa zlokalizowana jest na północ od Berk. Od południa sąsiaduje z Drenchwood Forest. Jak na północną część Archipelagu, na wyspie tej panuje dość ciepły klimat. Porastają ją liściaste drzewa. Znajduje się na niej także charakterystyczna, samotna góra o dość ostrym szczycie, także porośnięta rzadką roślinnością.

Mieszkańcy

Wyspę tę zamieszkują głównie smoki z gatunku Śmiercipieśń, i to im wyspa zawdzięcza swoją nazwę.

Na Melodyjnej Wyspie mieszkają także licznie inne gatunki, takie jak Śmiertnik ZębaczStraszliwiec Straszliwy czy Gronkiel - to nimi żywi się Śmiercipieśń. Na wyspie jest jednak jeden smok odporny na jego hipnotyzujący śpiew - jest to Gromogrzmot.  

Pojawienie się

Wyspa ta, po raz pierwszy pojawia się w pierwszym sezonie serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata, w odcinku Harmonia nieidealna, kiedy to przyjaciele wyruszają na poszukiwanie nowych lądów, tam, gdzie nie był jeszcze żaden Wandal. Poszukują wyspy, na której mogliby założyć swoją własną siedzibę, z dala od zgiełku Berk.

Nagle, podczas podróży spada ulewny deszcz i rozpętuje się burza z piorunami. Jeźdźcy przyśpieszają i dostrzegłszy przejaśnienie, lecą w tamtą stronę i już kilka chwil później wylatują z chmur. Odkrywają nową wyspę. Słyszą dochodzący z niej śpiew, który pobudza smoki. Jeźdźcy postanawiają sprawdzić, co wydaje te dźwięki. Wyspa, na której lądują, wygląda pięknie i bezpiecznie, w związku z czym zatrzymują się na brzegu i postanawiają odpocząć oraz przespać się.

Po nastaniu poranka jeźdźcy zauważają, że tajemniczy dźwięk umilkł, a smoki zniknęły z obozowiska. Rozpoczynają się poszukiwania. Po pewnym czasie odkrywają kto jest sprawcą wszystkich tych dziwnych wydarzeń, a jest to zupełnie nowy, nieznany im smok Śmiercipieśń, na szczęście wikingom ostatecznie udaje się wygrać walkę z wrogo do nich nastawionym gadem, po której jak najszybciej opuszczają oni Melodyjną wyspę.

Po raz kolejny jest ona widoczna w odcinku Wiercipieśń, kiedy to jeźdźcy zostają opiekunami pisklęcia Śmiercipieśnia, z którym nie do końca sobie radzą, w skutek czego postanawiają przenieść smoka właśnie na Melodyjną wyspę, z nadzieją, że dorosły osobnik jego gatunku go przygarnie i wychowa jak własne młode.

Następnego dnia wszyscy postanawiają udać się na ową wyspę, gdy na niej lądują okazuje się, że dorosły Śmiercipieśń wydostał się z jaskini, w której został wcześniej uwięziony. Niestety, jak dotąd śpiące pisklę budzi się i zaczyna śpiewać, wpędzając Jeźdźców wprost w bursztynową pułapkę drapieżnika, który usłyszał śpiewanie.

Oba Śmiercipieśnie spotykają się, jednak problem jest jeden - młody smok śpiewa piosenki, których nauczył się od Jeźdźców, które z kolei nie podobają się dzikiemu smokowi.

Dorosły gad próbuje następnie zjeść Mieczyka, ale powstrzymuje się, kiedy chłopak zaczyna śpiewać. Jego wysiłki nie dają pożądanego efektu, a smok uspokaja się nieco kiedy Sączysmark również zaczyna. Reszta Jeźdźców bez zwlekania przyłącza się, a pisklę wraz z nimi. Prowadzi to do powstania więzi między dorosłym osobnikiem a dzieckiem, po czym razem pozostawiają Jeźdźców samym sobie. Wikingowie ostatecznie się uwalniają i ponownie opuszczają nieprzyjazny ląd.

W grach

Symbol Osobny artykuł: Melody Island

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.