Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Poprzedni odcinek
Toporna próba
Mi Amore Następny odcinek
Wypadki Szpadki
Artykuł

Mi Amore (ang. Mi Amore Wing) — szósty odcinek szóstej serii serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata.

Opis

Astrid kwestionuje swój związek z Czkawką. Jeźdźcy odkrywają, że Zbrojoskrzydły ma przyspawane do swojego ciała coś, co może ich zainteresować.

Fabuła

Jeźdźcy na Końcu Świata zastanawiają się, co zrobić z niepotrzebnym im żelastwem. Bliźniaki podsuwają rozwiązanie - podarowanie metalu smokowi, który mógłby czerpać z niego jakieś korzyści, czyli Zbrojoskrzydłemu. W tym momencie rozmowę przerywają im przybywający z wizytą Dagur i Mala. Wszyscy są zaskoczeni, gdy tych dwoje ogłasza zamiar zawarcia małżeństwa. Okazuje się, że Dagur przeszedł pomyślnie wszystkie próby i jest godzien zostać królem Obrońców Skrzydła. Para cały czas trzyma się razem, prawiąc sobie komplementy i ku zniesmaczeniu niektórych okazując sobie przesadną czułość pocałunkami i tym podobnymi. Sączysmark pyta Czkawki i Astrid, dlaczego nie zachowują się podobnie, skoro się kochają. Czkawka tłumaczy, że ich relacja jest oparta na latach przyjaźni, ale Astrid nie wydaje się przekonana.

Cała sytuacja daje jej do myślenia. Rozmarzona, znajduje w swoim domku naszyjnik zaręczynowy podarowany jej przez Czkawkę i zakłada go na szyję. W tej chwili ktoś puka do jej drzwi. Rozradowana dziewczyna otwiera drzwi, jednak ku jej rozczarowaniu są to bliźniaki, które chcą wiedzieć, co będzie jadła na weselu Mali i Dagura. Mieczyk przy okazji chwali jej naszyjnik. Chwilę później zjawia się także i Czkawka. Przyznaje, że nie spodziewał się tego ślubu, a przy okazji informuje, że wkrótce ruszają w drogę, zanieść żelastwo Zbrojoskrzydłemu. Astrid, słuchając, prowokacyjnie eksponuje wisiorek, by Czkawka go zauważył, ten jednak zdaje się nie zwracać na niego uwagi, mimo że medalion widzi doskonale Szczerbatek. Astrid jest przykro, ale nie rezygnuje.

Bliźniaki zostają z Malą na Końcu Świata, by zaplanować jej wesele, a tymczasem pozostali docierają na Żelazną Wyspę. Dagur od samego początku już rozpacza, gdyż nie potrafi znieść nawet chwilowej rozłąki z Malą. Niezwykle irytuje to Astrid, jednak Czkawce nie udaje się do niej zagadać, gdyż Dagur prosi go, by na ślubie został jego drużbą, na co Haddock oczywiście się zgadza. Wkrótce na miejscu pokazuje się Zbrojoskrzydły, więc przyjaciele chowają się w pobliskich zaroślach. Astrid podejmuje kolejną próbę zwrócenia uwagi Czkawki na wisiorek, staje więc przed nim i pyta, czy czegoś nie zauważył. Chłopak nagle się reflektuje, ale przedwczesna radość Astrid zostaje szybko zgaszona - Czkawka wcale nie widzi bowiem naszyjnika, tylko soczewkę do Smoczego Oka na grzbiecie smoka.

Jeźdźcy próbują oswoić Zbrojoskrzydłego, ale przerywają im Lotnicy, którzy płoszą zwierzę. Przyjaciele prędko odpędzają Paszczogony i rozpoczynają poszukiwania uciekiniera.

Na Końcu Świata Mieczyk i Szpadka prezentują Mali próbne menu, składające się z samych obrzydliwych dań. Królowa zauważa jednak, iż tradycja Obrońców Skrzydła w czasie zaplanowanym przez bliźniaki nie przewiduje jedzenia, lecz Taniec Ostrzy, który nowożeńcy mają zaprezentować.

Tymczasem podczas poszukiwań Czkawka znowu próbuje zagadać do Astrid, ale dziewczyna, zirytowana już jego ignorancją i brakiem spostrzegawczości, traktuje go dosyć chłodno. Kiedy jednak chłopak nalega, Astrid pokazuje mu wyraźnie naszyjnik. Czkawka próbuje jakoś wyratować się z niezręcznej sytuacji, ale tylko bardziej się pogrąża. Astrid tłumaczy mu, że czuje się zaniedbywana, gdyż chłopak interesuje się bardziej smokami niż nią - zwłaszcza, gdy porównuje ich związek do relacji Mali i Dagura. Mówi, że mimo długiej znajomości czuje się oddalona od Czkawki, i rzuca mu swój zaręczynowy naszyjnik.

Mala trenuje na arenie z kukłą przypominającą Dagura. Taneczny krok i katana w jej dłoni sugerują Mieczykowi i Szpadce, że są świadkami owego "Tańca Ostrzy", dlatego czują się mocno zaniepokojeni, gdy królowa przeszywa kukłę mieczem. Dochodzą do wniosku, że Mala zamierza zabić swojego przyszłego męża zaraz po zaślubinach. Grzecznie pytają, czy jest jeszcze coś, co powinny wiedzieć o tradycjach Obrońców Skrzydła. Mala uprzejmie informuje, że każdy z gości otrzyma specjalny podarunek - i w tym samym momencie ścina głowę kukły. Bliźniaki są przerażone.

Jeźdźcy nadal próbują szczęścia ze Zbrojoskrzydłym, ale smok ucieka im w powietrze. Gdy go doganiają, zauważają, że mają towarzystwo - nad wyspę ściągnął Krogan ze swoimi Lotnikami. Rozpoczyna się bitwa, podczas której Zbrojoskrzydły zostaje ranny. Jeźdźcy decydują się lądować i mu pomóc. W tym czasie Mieczyk i Szpadka próbują bezskutecznie uwięzić Malę, by nie mogło dojść do krwawej ceremonii.

Krogan ostrzeliwuje jeźdźców i smoki, chroniące się w skalnej wnęce. Zbrojoskrzydły nie może latać, ale mimo to Dagur i Sączysmark namawiają Czkawkę do jakiegoś ruchu, gdyż ostrzał staje się niebezpieczny. Chłopak jednak waha się i zbyt przejęty kłótnią z Astrid, nie potrafi niczego wymyślić. Dziewczyna w końcu podchodzi do niego i obiecuje go wspierać. Czkawka organizuje ucieczkę z wyspy: Dagur odciąga uwagę Lotników, podczas gdy wszyscy pozostali usiłują uciec, niosąc smoka. Krogan jednak orientuje się w fortelu i zawraca atakować; ponadto na pomoc mu nadpływają łodzie. Czkawka i Astrid odłączają się od grupy i walczą z Lotnikami, ale z powodu ich przewagi Czkawka jest zmuszony poświęcić zdobytą soczewkę, by uratować Dagura. Wraz ze Zbrojoskrzydłym szczęśliwie docierają na Koniec Świata.

Gdy wszyscy są już na miejscu, Mala wyjaśnia wzburzonym bliźniakom, że Taniec Ostrzy jest po prostu pierwszym tańcem nowożeńców, a specjalny podarunek dla każdego gościa to woreczek z zastygłą lawą Eruptodona. Tymczasem Czkawka odciąga Astrid na bok i przeprasza - nie tylko za niedostrzeżenie wisiorka, ale za brak uwagi i czułości okazywany dziewczynie. Mówi jej, że ją kocha, i wręcza z powrotem naszyjnik. Astrid, zarumieniona, stwierdza, że faktycznie nie muszą być tacy jak Mala i Dagur, ale Czkawka przerywa jej w pół zdania pocałunkiem. Mala, Dagur i Śledzik taktownie zostawiają ich samych.

Najważniejsze wydarzenia

Postacie

Ludzie

Smoki

Ciekawostki

  • W języku włoskim oryginalny tytuł odcinka brzmi "moja miłość".

Zobacz też

Advertisement