FANDOM


Miecia

Mieczyk z Miecią

Miecia (ang. Macy) — metalowa maczuga należąca do Mieczyka, w której wiking się zakochał. Pojawia się po raz pierwszy w odcinku Kto mgłą wojuje....

Wygląd

Maczuga jest zapewne nowa, ponieważ lśni i nie ma żadnych śladów używania. Główka jej jest idealnie okrągła, odbija obraz niczym lustro i jest nabita kolcami. Rękojeść prawdopodobnie jest drewniana i owinięta skórą. Jest wykonana z gronklowego żelaza

Historia

Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk

Miecia 1

Pierwsze spotkanie Mieczyka z Miecią

Broń pojawia się w odcinku Kto mgłą wojuje.... Zostaje przywieziona wraz z innymi przedmiotami na wyspę Berk przez Johanna Kupczego, który, jak się później okazuje, wszystkie przedmioty nabył od Berserka, a ten z kolei zdobył złom na Skręćkarczych Bagnach.

Mieczyk zauważa leżącą przy burcie maczugę, podbiega do niej i natychmiast ją bierze. Zaczyna z nią "rozmawiać" (odpowiadając sobie zmienionym niby-głosem broni). W następnych dniach zaczyna irytować jeźdźców swoim zachowaniem, ponieważ wciąż "adoruje" swoją broń i z nikim innym nie chce rozmawiać. 

Chłopak załamuje się, kiedy na wyspę przybywają Zaduśne Zdechy i kradną cały metal z wioski, w tym jego maczugę. Mieczyk buduje dla Mieci swoisty ołtarzyk, przed którym opłakuje utratę ukochanej. O zniknięcie maczugi obwinia Szpadkę, mówiąc, że ta była o nią zazdrosna. 

Po zakończonej sukcesem walce z Dagurem, mieszkańcy Berk odzyskują swoje metalowe przedmioty, w tym również Mieczyk swoją Miecię.

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Miecia zostaje wspomniana w odcinku Szpony i topory (część 2), kiedy Mieczyk wymienia, co - w związku z możliwym zajęciem przez Łowców Końca Świata – on i Astrid mają do stracenia.

W odcinku Mieczyk, Szpadka i Toporek przebrany za bliźniaka i podszywający się pod niego kuzyn Toporek nie dość, że zgłasza się ze Szpadką na patrol, to jeszcze proponuje jej, żeby zabrała Miecię. Dzięki temu dziewczyna demaskuje oszusta, stwierdzając, że jej brat nigdy nie pozwoliłby jej trzymać Mieci. Gdy chwilę później z odsieczą przybywa prawdziwy Mieczyk, dzięki maczudze udaje mu się wygrać walkę z kuzynem.

W odcinku Bliźninstynkt Mieczyk uszkadza Miecię podczas próby zniszczenia nią smokoodpornego łańcucha. Jest załamany krzywdą, jaką wyrządził ukochanej maczudze, ale jako że Czkawka nie może w środku nocy mu jej naprawić, bliźniaki wybierają się w celu skorzystania z usług płatnerza na Północne Rynki. Miecia zostaje jednak skradziona przez jednego z Łowców, więc Thorstonowie, przebrawszy się za podwładnych Viggo, ruszają w pościg i przypadkiem trafiają na ściśle tajną wyspę Czarcioustego.

Na miejscu dochodzi do kłótni między rodzeństwem - Szpadka uważa, że należy porzucić pierwotny cel (odzyskanie Mieci) na rzecz zbadania operacji "Ogniowa Burza", Mieczyk natomiast nie ma zamiaru zostawić maczugi i rusza w trop za trzymającym ją Łowcą. Kiedy jednak musi wybrać, czy przechwycić plany tajnej operacji, czy Miecię, Thorston wybiera kartkę papieru.

Później, podczas ataku Łowcy na bezbronnego Mieczyka, bliźniak orientuje się, że oprawca trzyma w rękach jego maczugę. Z nową energią rzuca się na przeciwnika i odbiera mu broń. Gdy przybywa z pomocą przyjaciołom, uwięzionym w zalewanym przez wodę pomieszczeniu, decyduje się użyć Mieci do zatrzymania kół zębatych. Maczuga nie wytrzymuje długo i rozpada się.

Po powrocie na Koniec Świata Mieczyk i Szpadka urządzają Mieci symboliczny pogrzeb.

Ciekawostki

Ołtarz Mieci

Ołtarzyk dla Mieci

  • W odcinku Bliźninstynkt okazuje się, że maczuga była wykonana z gronklowego żelaza.
  • Mieczyk stworzył dla Mieci mały ołtarzyk w swoim domu.
  • Według Mieczyka, Miecia uwielbia oglądać zachody słońca.
  • Mieczyk podejrzewał, że Szpadka jest zazdrosna o Miecię.
  • Mieczyk podobno mówił Szpadce, że bardziej kocha Miecię, niż ją. Napisał to także na ścianie w jej pokoju.
  • Szpadka twierdzi, że Mieczyk przenigdy nie oddałby jej Mieci.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.