FANDOM


Artykuł

Moldruffle (brak polskiego tłumaczenia) — gatunek smoka, przedstawiciel klasy ognistej, po raz pierwszy pojawiający się w grze School of Dragons.

Gatunek o niemal identycznej budowie pojawił się później również w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk, jednak tam nosi on nazwę Rockstomper i reprezentuje klasę tropicieli.

Wygląd

Budową ciała Moldruffle przypomina Ostrykła - ma podobnego kształtu tułów, a prócz tego tylna para łap jest masywna i służy do chodzenia, podczas gdy przednia jest znacznie mniejsza i słabiej umięśniona.

Tułów smoka jest niezbyt masywny i aerodynamiczny. Średniej wielkości skrzydła są wyposażone w kolce w ich zgięciach. Ogon jest zakończony płaską płetwą, przypominającą tę, którą posiada Wrzeniec.

Pysk smoka jest lekko wydłużony, paszcza wyposażona jest w krótkie, ostre zęby. Na głowie wyrasta pięć par grubych, dużych, zagiętych do tyłu rogów oraz, jak u większości smoków, jeden mniejszy róg nosowy. Żółte oczy są bardzo małe.

Na grzbiecie wyrastają krótkie, ostre, trójkątne kolce. Nie układają się one w równy rząd, lecz zajmują większą część grzbietu smoka. 

Siedlisko i dieta

Nieznane jest naturalne siedlisko tego gatunku.

Prawdopodobnie, tak jak większość gatunków, Moldruffle żywią się rybami lub innym mięsem.

Zachowanie i tresura

Niewiele wiadomo o zachowaniu smoków z tego gatunku. Z pewnością są wytrwałe i wytrzymują nawet w niekorzystnej dla nich sytuacji, gdyż kilka Moldruffle'i stale napędza swoim ogniem statek Nikory Stormheart, Tempest. Jako że wykazują się rzadką umiejętnością samozapłonu, mogą być dość agresywnymi smokami, podobnie jak Koszmary Ponocniki czy Tajfumerangi.

Tresura Moldruffle'a jest możliwa i prawdopodobnie polega na podarowaniu pożywienia lub pomocy smokowi, a następnie na położeniu dłoni na jego pysku.

Moce i umiejętności

Ogień

Ogień, jakim zieje Moldruffle to ciągły, niezwykle dalekosiężny strumień ciemnopomarańczowych płomieni.

Samozapłon

Moldruffle potrafi gromadzić ogień na powierzchni skrzydeł, grzbiecie i ogonie, a następnie wykorzystać go na przykład podczas polowania. Umiejętność ta przypomina samozapłon Koszmara Ponocnika.

Słabości

Symbol Osobny artykuł: Słabości smoków

W grach

School of Dragons

Moldruffle pojawił się wraz z aktualizacją 5 maja 2015 roku. Jego jajo kosztuje 250 gemów i wykluwa się 12 godzin. Smok posiada animację Wandersmoka.

Ciekawostki

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class GruchotnikPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Krzyż Berk StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSkrillknapperThunderbottom
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki

Moldruffle (brak polskiego tłumaczenia) — smok, przedstawiciel gatunku Rockstomper, pojawiający się w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk jako nazwany osobnik, nie zaś gatunek.

Wygląd

Moldruffle posiada jednolite, ciemnopomarańczowe ubarwienie ciała, w okolicach podgardla i podbrzusza w jaśniejszym odcieniu. Na skrzydłach oraz błonie ogonowej występują jasnokremowe wzory, swoim układem przypominające fale. Jego rogi i pazury są brązowe.

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.