Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Snaptrapper transparent.png
Artykuł dotyczy miejsca z serialu. Jeśli szukasz lokacji z gry, sprawdź Dark Deep.
Artykuł

Mroczna Głębia (ang. Dark Deep) - jedna z wysp wchodzących w skład Archipelagu, odwieczne, wręcz legendarne siedlisko Gronkieli. Miejsce to występuje również w grach Rise of Berk oraz School of Dragons.

Lokalizacja

Mroczna Głębia zlokalizowana jest na północny wschód od wyspy Berk i niedaleko Końca Świata.

Wygląd

Wyspa ta jest skalista, co sprawiło, że osiedliły się tu smoki z klasy kamiennej. Chociaż na mapie przedstawiona jest jako duża wyspa, wcale się taka nie wydaje. Znadują się na niej liczne jaskinie i podziemia, a także skalne występy i iglice.

Mieszkańcy

Na wyspie można spotkać przedstawicieli dwóch gatunków smoków, należących do klasy kamiennej: Gronkiele oraz Miażdżytłuka Kafara.

Historia

Wyspa została odkryta przez Śledzika dzięki Smoczemu Oku. Wydaje się, że jej nazwę znał już wcześniej, ponieważ jeszcze przed odwiedzeniem jej bardzo dużo o niej wiedział, między innymi to, że jest to kolebka Gronkieli. Chciał być pierwszym wikingiem, który postawi stopę na tej wyspie, i pozwolił Czkawce towarzyszyć mu podczas wyprawy, pod warunkiem, że wyląduje jako drugi. Na wyspie okazuje się, że Gronkieli wcale nie mieszka tam dużo, a trzy dzikie smoki, które spotykają, są wobec nich wrogo nastawione. Wkrótce odkrywają, że na wyspie mieszka Miażdżytłuk Kafar, który uniemożliwia Gronklom spokojną egzystencję. Śledzik postanawia zmienić tę sytuację i przepędzić wielkiego smoka, mimo protestów Czkawki, który zwraca uwagę, że takie rzeczy dzieją się w naturze. Śledzik nie pokonuje smoka, lecz okazuje słabość, co sprawia, że Miażdżytłuk Kafar zaprzyjaźnia się z nim oraz jego smoczycą Sztukamięs.

W grach

Krzyż Berk.png Osobny artykuł: Dark Deep

Zobacz też

Advertisement