FANDOM


Snaptrapper transparent
Artykuł dotyczy miejsca z książek. Jeśli szukasz lokacji z gier, sprawdź Caliban Caves.
Mroczne jaskinie
Mroczne Jaskinie (ang. Caliban Caves) — system tuneli i grot rozciągających się w podziemiach Głuplandii. Pojawiają się w książkach Jak wytresować smoka.

Opis

Jaskinie zlokalizowane są pod północno-zachodnią częścią Głuplandii. Mają połączenie ze Smoczym Żłobkiem, który z kolei wylatuje na Urwisko Dzikich Smoków. Jedna z jaskiń ma bezpośrednie połączenie z oceanem, tworzącym podziemne jezioro. Większość podziemnych tuneli jest wąska, lecz często otwiera się na ogromne groty.

W jaskiniach znajdują się formacje skalne o fantazyjnych kształtach. Większość z nich stanowią skamieniałe szczątki smoków, także gatunków, które już dawno wyginęły. Jednym z takich smoków (które, jak się okazuje, jednak wciąż żyją) jest Wicioryjec Zębaty. Jaskinie zamieszkują też żywe smoki, takie jak Elektrobale, których zielone światło oświetla wnętrze grot.

W niektórych miejscach skaliste urwiska ciągną się daleko w głąb oceanu. W jednej z nich zatonęła Szczęśliwa Trzynastka, której wrak wciąż znajduje się w systemie Mrocznych Jaskiń.

Pojawienie się

W Jak zostać piratem oraz How to Break a Dragon's Heart zostało wspomniane, że po upadku Królestwa Zachodniej Dziczy Srogobrody Upiór schował część swojego skarbu do jednej z Mrocznych Jaskiń. Umieścił w niej pisklę Koszmara Ponocnika, by po osiągnięciu dorosłości strzegł skarbu. Srogobrody Upiór miał nadzieję, że pewnego dnia jego prawowity dziedzic odnajdzie skarb.

Mniej więcej sto lat później Czkawka, Śledzik, Osesek oraz Alvin Przechera dotarli do tej jaskini podczas Walki Szczęśliwej Trzynastki. Osesek wywęszył skarb, przez co wywiązała się o niego walka między Czkawką a Alvinem. Wówczas z głębin oceanu wyłonił się Dusiciel, który zaatakował Alvina, a dzięki sprytowi Czkawki nie wyrządził chłopcu żadnej krzywdy. Przyjaciołom udało się uciec z jaskini dzięki umiejętności Oseska do oddychania pod wodą.

Później okazało się, że Alvin przeżył atak dzikiego smoka. W książce Jak mówić po smoczemu opowiada historię, w jaki sposób udało mu się przeżyć w Mrocznych Jaskiniach wśród dzikich smoków. Włóczył się po nich trzy miesiące, walcząc ze smokami, zlizując wodę ze ścian i szukając drogi na powierzchnię.

Zobacz też

Wyspa JutraWyspa Lawowych ProstakówAmerykaKraniec BohateraMordercze GóryTerytorium Rafowych WojownikówZatoka NiszczycielaRozpacz UpioraPływające LodyLodowa Wyspa NikądNicZbiriaZimowy Wiatr WotanaWaldurniaWyspy MaskonurówGłuszaMoczary WłamywaczekLochy BrutaliPożarcieGniew ThoraHisteriaŁajdacjaMorze PonureWyspa CzachaGłuplandiaZakute WyspyZiemie ZakałówPoczciwy KrajMorze Zwane Balią WotanaZagmatwane WysepkiTajemnicaWodny KrajLetni PrądBerserkWyspa Spokojnego ŻyciaPlaża Złamanego SercaPłonący LasKraina Niewolników Szpetnych ZbirówKontynentSzkoła BystrzakaGrzmot ThoraNawiedzone MokradłaZatoka Rozlanej KrwiKompletna mapa archipelagu
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.