FANDOM


Krzyż Berk
Nieoficjalne tłumaczenie! Tytuł artykułu nie posiada oficjalnego tłumaczenia w języku polskim.
Został przetłumaczony z języka oryginalnego przez autorów artykułu i zatwierdzony przez administrację.

Mroczne Więzienie (z ang. Prison Darkheart) — więzienie znajdujące się na Bursztynowych Ziemiach Niewolniczych, które pojawia się w książkach Cressidy Cowell.

Opis

Więzienie, według mapy Srogobrodego Upiora, jest urządzone w ogromnym pniu drzewa, stanowiącym swoistą bramę do ogrodzonych Ziem Niewolniczych. Jest niezwykle obszerne, bowiem mieści wielką salę, w której setki niewolników spożywają posiłki oraz gromadzą się na apelach, a także cele dla nich.

Historia

How to Seize a Dragon's Jewel

Do Więzienia Niewolników trafia Czkawka, poszukujący Smoczego Klejnotu. Odwiedza wielką salę, gdzie natychmiast zostaje wciągnięty do grona niewolników, by wieczorem udać się do celi, w której mieszka razem z Eggingardą.

Każdego ranka więźniowie spotykają się w wielkiej sali na porannym apelu, by po chwili udać się na piaski Ziem Niewolniczych i rozpocząć poszukiwania klejnotu dla władcy, Alvina Przechery. Pod koniec powieści więzienie zostaje zaatakowane i zniszczone przez smoki uczestniczące w Smoczej Rebelii.

Zobacz też

Wyspa JutraWyspa Lawowych ProstakówAmerykaKraniec BohateraMordercze GóryTerytorium Rafowych WojownikówZatoka NiszczycielaRozpacz UpioraPływające LodyLodowa Wyspa NikądNicZbiriaZimowy Wiatr WotanaWaldurniaWyspy MaskonurówGłuszaMoczary WłamywaczekLochy BrutaliPożarcieGniew ThoraHisteriaŁajdacjaMorze PonureWyspa CzachaGłuplandiaZakute WyspyZiemie ZakałówPoczciwy KrajMorze Zwane Balią WotanaZagmatwane WysepkiTajemnicaWodny KrajLetni PrądBerserkWyspa Spokojnego ŻyciaPlaża Złamanego SercaPłonący LasKraina Niewolników Szpetnych ZbirówKontynentSzkoła BystrzakaGrzmot ThoraNawiedzone MokradłaZatoka Rozlanej KrwiKompletna mapa archipelagu

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.