FANDOM


Darkvarg (brak polskiego tłumaczenia) - przedstawiciel gatunku Nocny Koszmar, albinos, żyjący w jaskiniach pod Końcem Świata. Po raz pierwszy pojawia się w odcinku Follow the Leader.

Imię

Dość nietypowe imię temu smokowi wymyślił Śledzik, ma być ono nawiązaniem do Smidvarga, bowiem zdaniem chłopaka oba smoki są do siebie bardzo podobne. Poza tym, imię Smidvarg bardzo spodobało się smokowi, Śledzik stwierdził jednak, że nie może nadać mu identycznego imienia. 

Wygląd

Smok ten, rozmiarem i budową ciała nie różni się od pozostałych przedstawicieli swojego gatunku. Jego skóra ma białą barwę, a od pozostałych członków jego stada odróżnia go jedynie to, iż na grzbiecie posiada nieco ciemniejsze plamy.

Charakter

Smok bardzo szybko przywiązał się do Śledzika i z tego powodu niechętnie myślał o rozstaniu z nim. Nie chciał dopuścić, aby chłopak opuścił podziemne jaskinie, dlatego nawet miał tendencje do walki z nim. 

Historia

Śledzik trafił do podziemnej jaskini, gdzie odkrył stadko albinoskich Nocnych Koszmarów. Od razu zaprzyjaźnił się z Darkvargiem, który później nie chciał dopuścić, by chłopak opuścił jaskinię. Podjął więc walkę razem z pozostałymi smokami, jednak ostatecznie, z pomocą smoków Jeźdźców, Śledzikowi udało się uciec. 

W grach 

Rise Of Berk 

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.