FANDOM


Mrokvarg (ang. Darkvarg) — smok, przedstawiciel albinoskiej odmiany gatunku Nocny Koszmar, żyjący w jaskiniach pod Końcem Świata. Po raz pierwszy pojawia się w odcinku Wódz może być tylko jeden.

Imię

Dość nietypowe imię temu smokowi wymyślił Śledzik. Ma być ono nawiązaniem do Smidvarga, bowiem zdaniem chłopaka oba smoki są do siebie bardzo podobne. Poza tym, imię Smidvarg bardzo spodobało się smokowi, Śledzik stwierdził jednak, że nie może nadać mu identycznego imienia, więc nazwał go Mrokvarg. 

Wygląd

Smok ten rozmiarem i budową ciała nie różni się od pozostałych przedstawicieli swojego gatunku. Jego skóra ma białą barwę, a od pozostałych członków jego stada odróżnia go jedynie to, iż na grzbiecie posiada nieco ciemniejsze plamy.

Charakter

Smok bardzo szybko przywiązał się do Śledzika i z tego powodu niechętnie myślał o rozstaniu z nim. Początkowo nie powstrzymywał innych albinosów od ataku i obsesyjnego strzeżenia Śledzika; jednak gdy ten wyraźnie chciał się wydostać, Mrokvarg wybrał dobro przyjaciela - rozpędził część stada i utorował mu drogę do wyjścia.

Historia

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

W odcinku Wódz może być tylko jeden Śledzik trafia do podziemnej jaskini, gdzie odkrywa stadko albinoskich Nocnych Koszmarów. Od razu zaprzyjaźnia się z Mrokvargiem. Gdy inne albinosy zatrzymują Śledzika, nie chcąc dopuścić, by chłopak opuścił jaskinię, smok nie oponuje. Gdy jednak spostrzega, że Śledzik naprawdę chce się wydostać i wyciągnąć z jaskini przyjaciół, staje po jego stronie, odgania nacierające na jeźdźców Koszmary i otwiera im wyjście.

W odcinku Początek końca Śledzik, uciekając przed Łowcami i Lotnikami, ponownie trafia do jaskini albinosów. Mrokvarg wita go entuzjastycznie, a gdy do groty wbiegają Łowcy, nasyła na nich swoje stado. Śledzik próbuje wylecieć na grzbiecie smoka przez wykonany niegdyś otwór w stropie jaskini, jednak jest dla małego gada zbyt ciężki. Łowcy w końcu pokonują Koszmary i docierają do Śledzika. Mrokvarg staje przed nim, gotów go bronić, jednak zostaje z łatwością odtrącony na bok. Takie traktowanie przyjaciela rozwściecza Śledzika, który rzuca się na przeciwników. Gdy z pomocą przybywają mu pozostali jeźdźcy, Ingerman dziękuje Mrokvargowi za pomoc.

W grach 

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Ciekawostki

  • Istnieje możliwość, że Mrokvarg jest alfą swojego stada - w odcinku Początek końca nakazuje bowiem wszystkim albinosom zaaatakować wchodzących do ich leża Łowców, a smoki posłusznie wykonują polecenie.

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.