FANDOM


Linia 17: Linia 17:
 
|wielkość = 9 m (długość)
 
|wielkość = 9 m (długość)
 
1,85m (wysokość)|ryk = [[Plik:Snow Wraith.ogg|120px]]}}
 
1,85m (wysokość)|ryk = [[Plik:Snow Wraith.ogg|120px]]}}
'''Snow Wraith''' ''(brak polskiego tłumaczenia) ''- jeden z gatunków smoków, który pojawia się w ''[[Race to the Edge]]'', trzecim sezonie serialu ''[[Jeźdźcy smoków]]''. Jest przedstawicielem klasy [[Klasa uderzeniowa|uderzeniowej]]. Zamieszkuje [[Lodowcowa Wyspa|Lodowcową Wyspę]].
+
'''Mroziczort''' ''( ang. Snow Wraith ) ''- jeden z gatunków smoków, który pojawia się w ''[[Race to the Edge]]'', trzecim sezonie serialu ''[[Jeźdźcy smoków]]''. Jest przedstawicielem klasy [[Klasa uderzeniowa|uderzeniowej]]. Zamieszkuje [[Lodowcowa Wyspa|Lodowcową Wyspę]].
   
 
== Wygląd ==
 
== Wygląd ==

Wersja z 19:04, lut 16, 2016

Mroziczort ( ang. Snow Wraith ) - jeden z gatunków smoków, który pojawia się w Race to the Edge, trzecim sezonie serialu Jeźdźcy smoków. Jest przedstawicielem klasy uderzeniowej. Zamieszkuje Lodowcową Wyspę.

Wygląd

Ciało tego smoka jest dość masywne. Snow Wraith posiada jedną parę stosunkowo dużych skrzydeł, jedną parę dużych, umięśnionych nóg i długi ogon.

Stosunkowo niewielka głowa osadzona jest na krótkiej szyi. Potężne szczęki potrafią się szeroko rozewrzeć. Między dość małymi oczami znajduje się róg, wyglądający, jakby był ścięty. Z głowy wyrastają liczne cienkie grzebienie, przypominające te u Stormcuttera. Na podbródku długi róg, także wyglądający na ścięty.

Wzdłuż grzbietu i ogona ciągnie się rząd dużych kolców, a na prawie całej skórze smoka wyrastają sterczące łuski.

Silne, ostre szpony na łapach i skrzydłach umożliwiają smokowi wczepianie się w lód i bezproblemowe poruszanie się w śnieżno-lodowym środowisku.

Skóra ma białą barwę, co związane jest z nazwą gatunku. Kolor ten pozwala smokowi na kamuflaż w jego naturalnym środowisku, co ma znaczenie zarówno podczas skradania się do ofiar, jak i podczas ucieczki.

Tęczówki oczu smoka są intensywnie niebieskie, z wąską białą obwódką wokół pionowych źrenic.

Zwyczaje

Smok ten poluje samotnie na dużym terenie, korzystając z naturalnych osłon i maskując się w zimowym krajobrazie. Często wykorzystuje burze śnieżne, by atakować z zaskoczenia, gdy przeciwnik/ofiara jest oślepiona warunkami atmosferycznym.

Choć na łowy wyruszają samotnie, Snow Wraithy mają wspólne leże, które zamieszkuje kilka osobników, być może rodzina. Razem bronią leża i asekurują się podczas tego. Leże zakładają w lodowych jaskiniach, z których wyprowadzają dodatkowe wyjścia, drążąc w lodzie tunele. Pozwala to im również dekoncentrować przeciwnika, uderzając z różnych stron.

Snow Wraithy zapadają w sen na czas letnich miesięcy. Nie jest on jednak mocny i zakłócanie spokoju leża łatwo budzi smoki.

Moce i umiejętności

Termowizja

termowizja Snow Wraitha

Snow Wraith widzi świat przez termowizję - obiekty o niższej temperaturze postrzega w chłodnych barwach (błękit, zieleń, fiolet), zaś obiekty o wyższej temperaturze - w ciepłych (czerwień, pomarańcz, żółć). Dzięki temu może śledzić ofiary nawet w burzy śnieżnej. Jednak kiedy przeciwnik wpadnie do zaspy śnieżnej, wówczas temperatura jego ciała spadnie, przez co smok nie rozróżni jej spośród otoczenia. Smok potrafi pluć lodem podobnie jak Oszołomostrach, jednak nie w formie kolumn lodu, a pojedynczych pocisków.

Smok potrafi drążyć tunele w lodzie, by przemieszczać się niepostrzeżenie, potrafi też maskować się w zaspach śnieżnych.

Snow Wraith znakomicie orientuje się w przestrzeni. Nie ma kłopotów z manewrowaniem podczas burzy, orientuje się też w lodowych tunelach, które drąży.

Pojedynczy smok z tego gatunku jest praktycznie niepokonany podczas walki. Jest niezwykle silny, agresywny, potężny i inteligentny. Co więcej, kilka Snow Wraithów potrafi zgodnie współpracować, broniąc gniazda.

Słabości

Prawdopodobnie słabościami tego gatunku, podobnie jak w przypadku większości gatunków, są:

Siedlisko

Jedynym znanym siedliskiem tych smoków jest Lodowcowa Wyspa.

Historia

Race to the Edge

Smok pojawia się w trzecim sezonie serialu w odcinku Dragon Eye of the Beholder (część 2). Ząb zwierzęcia jest potrzebny do aktywacji Smoczego Oka. Jeźdźcy wyruszają więc wraz z Gothi, na Lodowcową Wyspę. Gdzie kilkakrotnie dochodzi do ataku smoka. W końcu udaje się wyrwać mały ząb Snow Wraitha. Po włożeniu go do cylindra można było aktywować tajemniczy artefakt.

Ryker pragnie odblokować Smocze Oko, więc wyrusza na Lodowcową Wyspę. Jeźdźcy chcą chronić smoki przed myśliwymi, ale najpierw muszą je znaleźć. Wyruszają do jaskini w której znajduje się ich całe stado. Uwięzieni przez łowców przyjaciele stają oko w oko ze Snow Wraithami, które uciekając zostały złapane. Jeźdźcy uwalniają smoki z klatek, a przeciwnicy uciekają.

W grach

Rise of Berk

School of Dragons

Smok został dodany 26 czerwca 2015 roku.

Ciekawostki

  • Nazwa sugeruje, iż smok może być spokrewniony z Sand Wraithem, jednak ze względu na fakt, iż Snow Wraith pojawia się w serialu, a Sand Wraith wyłącznie w Rise of Berk, być może jest to po prostu zbieżność nazw.
  • Ząb Snow Wraitha jako jedyne są w stanie odblokować Dragon Eye. Unikalny kształt zęba sprawia, że jest on kluczem, który umożliwia otwarcie przesłony zamykającej otwór, przez który wpada światło do tego projektora.
  • Gatunek pierwotnie miał nosić nazwę Snow Fury. Jest on podobny do Nocnej Furii, miał być z nią również w pewien sposób powiązany. Później nazwa ta została zmieniona na Snow Wraith, ale pod względem kształtu ciała i zachowania ten gatunek wciąż przypomina Nocną Furię.
  • Ryk Snow Wraitha przypomina ryk Marazmora.
  • Prawdopodobnie w jego krwi występuje specjalne białko występujące u ryb arktycznych chroniące przed zamarznięciem .

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class GruchotnikPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Krzyż Berk StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSkrillknapperThunderbottom
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.