Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Poprzedni odcinek
Wieczna zmarzlina
Na skraju katastrofy (część 1) Następny odcinek
Na skraju katastrofy (część 2)
Artykuł

Na skraju katastrofy (część 1) (ang. Edge of Disaster, Part 1) — ósmy odcinek drugiej serii sezonu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata. Jego premiera w USA odbyła się 8 stycznia 2016 roku na platformie internetowej Netflix, a w Polsce 21 września 2016 roku na kanale Cartoon Network.

Opis

Kiedy Czkawka, Sączysmark i Śledzik lecą na pomoc Kupczemu, a Szpadka zostaje porwana, Astrid razem z Mieczykiem muszą obronić Koniec Świata przed Łowcami Smoków...

Fabuła

Astrid nakrywa bliźniaki na tym, że nie pełnią swojej warty. Idzie z tym do Czkawki, który obiecuje porozmawiać z Thorstonami. Mieczyk twierdzi, że nie ma czego pilnować, gdyż "wrogie statki się wystraszyły".

Wtedy do Czkawki przychodzi wiadomość wysłana przez Kupczego proszącego o natychmiastową pomoc, ponieważ jest on rzekomo atakowany przez Łowców. Haddock bierze ze sobą Sączysmarka i Śledzika, ponieważ tylko Hakokieł i Szczerbatek mają zbroje, a Sztukamięs jest odporna na działanie smoczego korzenia. Mimo protestów Astrid zostawia ją z bliźniakami.

Dziewczyna próbuje zaangażować rodzeństwo w budowę schodów do wieży strażniczej, jednak oboje cały czas wszystko psują. Zirytowana Astrid wytyka im, że nie myślą logicznie, nie planują, tylko wszystko niszczą. Szpadka denerwuje się na nią i krzyczy. Mieczyk próbuje ją uspokoić, jednak siostra każe mu jej nie pouczać. Oznajmia, że Astrid nie szanuje Śledzika, Sączysmarka ma w poważaniu, a ich nie zauważa. Następnie wściekła odchodzi. Wojowniczka próbuje się tłumaczyć przed Mieczykiem, jednak ten przyznaje Szpadce rację i rusza za nią.

W tym czasie Czkawka znajduje Kupczego, którego łódź jest atakowana przez dzikie smoki, a nie Łowców, jak się spodziewali. Jeden z Ponocników porywa Śledzika. Jeźdźcy lecą za nimi odbić przyjaciela.

Johan wyjaśnia im, że smoki tylko go próbowały zastraszyć. Czkawka stwierdza, że Zębacze, Gronkle czy nawet Ponocniki, które go atakowały, nie powinny być tak agresywne.

Kiedy z głębi lasu wybiega do Mieczyka kura, ten zaczyna z nią "rozmawiać" i dowiaduje się, że jego siostra została porwana przez Łowców. Chłopak biegnie do Astrid po pomoc. Razem idą zaplanować obronę wyspy. Mieczyk proponuje, żeby użyć do tego jego metody – żartów. Dziewczyna się nie zgadza. Thorstonowi udaje się ją jednak przekonać – stwierdza, że jeśli nie odzyska siostry, to nie będzie mógł z tym żyć. Oboje wprowadzają w życie swoje strategie: Mieczyk stawia mnóstwo kukieł, natomiast Astrid zdobywa dużo śliny Koszmara Ponocnika.

Kiedy Łowcy zabierają Szpadkę na łódź, Bestial porusza temat Rykera, który przejął prawie całkowitą władzę. Heathera i Dagur mówią, że tylko go wykorzystują, a potem sami przejmą dowodzenie.

W tym czasie Czkawka, Sączysmark i Johann docierają na wyspę smoków, które porwały ich przyjaciela. Okazuje się, że Śledzik jest pilnowany przez dzikie gady. Jeźdźcy postanawiają go z tego wyciągnąć.

Astrid i Mieczyk kończą przygotowania i są gotowi do obrony wyspy. Statki Łowców docierają na Koniec Świata.

Najważniejsze wydarzenia

Postacie

Ludzie

Smoki

Zobacz też

Advertisement