FANDOM


NARWALS

Narwal (ang. Narwal) – gatunek walenia żyjący w wodach Archipelagu. Po raz pierwszy i jedyny pojawia się w internetowej grze School of Dragons.

Wygląd

Narwal wygląda jak duża ryba, ale mimo to jest ssakiem. Ma masywne ciało, dwie niewielkie płetwy piersiowe oraz trójkątny ogon. Skóra ma szarawą barwę z ciemniejszymi prążkami. Jego cechą charakterystyczną jest pojedynczy, spiralnie skręcony róg wyrastający z przedniej części głowy. Róg ten jest sensoryczny, co oznacza, iż umożliwia zwierzęciu rejestrowanie zmian temperatury, ciśnienia oraz stężenia różnych substancji w wodzie.

Znaczenie

Nie wiadomo, czy narwale mają jakieś znaczenie w kulturze i zwyczajach wikingów. Możliwe, że poluje się na nie, a ich mięso jest spożywane. Prawdopodobnie wykorzystywali ich rogi do wyrobu broni, kielichów lub jako ozdobę hełmu.

Rogi narwali sprzedawano jako rogi jednorożców kupcom europejskim.

Pojawienie się

School of Dragons

Narwale pojawiają się w grze School of Dragons - można je spotkać, eksplorując ocean, Snotlout's Sentry Station oraz Icestorm Island. Pojawiają się w grupach po trzy osobniki. Nie wpływają na rozgrywkę.

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.