FANDOM


Naszyjnik

Medalion

Naszyjnik zaręczynowy (ang. Betrothal Necklace) – podarunek przekazywany przy okazji zaręczyn kolejnym pokoleniom w rodzinie Czkawki. Po raz pierwszy pojawia się w piątym sezonie serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata, w odcinku W potrzasku.

Wygląd

Naszyjnik jest okrągłym medalionem wielkości sporej monety, bogato zdobionej w motywy wikingów i smoków. Ma właściwości pozwalające mu odbijać promienie słoneczne. Zawieszony jest na łańcuszku bądź sznurku, który sam w sobie nie ma szczególnej wartości ani symbolicznego znaczenia.

Historia

Zaręczyny Astrid i Czkawki

Czkawka podarowuje naszyjnik Astrid

Najdawniejsze znane dzieje wisiorka sięgają czasów, gdy Stoick Ważki oświadczył się Valce. Wówczas wręczył jej naszyjnik w ramach zaręczyn na dowód związku, który miał trwać wiecznie. Po latach Stoick przekazał naszyjnik, który prawdopodobnie pozostał w jego rękach po domniemanie zmarłej Valce, Czkawce, by ten mógł wręczyć go Astrid, tym samym formalnie wiążąc się z nią na całe życie. W odcinku W potrzasku, chłopak odnajduje medalion w swoich rzeczach, zanim jednak wręczy go dziewczynie, musi zdobyć jakiś sznurek bądź łańcuszek, by go na nim zawiesić. Udaje się na Północne Rynki, gdzie medalion zostaje mu skradziony. Pościg za medalionem doprowadza Czkawkę do kryjówki Piaskowej Zjawy. Ostatecznie udaje mu się odzyskać medalion, który wręcza dziewczynie przy okazji zaręczyn - ku onieśmieleniu Astrid, która nie przygotowała żadnego podarunku w zamian. 

Naszyjnik pojawia się ponownie w odcinku Mi Amore. Zainspirowana związkiem Mali i Dagura Astrid zakłada naszyjnik, aby dać do zrozumienia Czkawce, jak bardzo jej na nim zależy, a także, żeby sprowokować pomysł o małżeństwie. Czkawka przez długi czas nie dostrzega naszyjnika, co w końcu Astrid wprost mu wytyka. Zrywa naszyjnik i oddaje go Czkawce. Później jednak para godzi się.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.