FANDOM


W uniwersum filmowym Jak wytresować smoka pojawiają się gatunki smoków, które nie zostały nazwane ani zidentyfikowane. Niniejsza strona poświęcona jest tym smokom.

Jak wytresować smoka

Smok #1

Smok pojawił się po raz pierwszy w napisach końcowych filmu Jak wytresować smoka. Ze zdjęć może wynikać, że stanowi dość spokojne i posłuszne zwierzę domowe. Na mapie Czkawki, a także w Making of How to Train Your Dragon 2, został przedstawiony jako Krill (prawdopodobnie). Co ciekawe, identyczny smok pojawiał się w pierwszych koncepcjach filmu, jako jeden ze smoków polujących Stoika.

Smok #2

Smok po raz pierwszy pojawia się w napisach końcowych, swoim wyglądem bardzo przypomina Śmiertnika Zębacza. Na mapie Czkawki pojawia się dwukrotnie, pod nazwą Dashwing, a także jako Xotume

Smok #3

Ciało tego smoka jest długie i pokryte kolcami, przypomina nieco połączenie Szeptozgona z Ponocnikiem. Jest on symbolem Wandali, pojawiającym się między innymi na okładce Smoczego Podręcznika.

Jak wytresować smoka 2

Wszystkie smoki, które nie zostały zidentyfikowane, zamieszkiwały Smocze Sanktuarium. Niektóre znajdowały się również w armii Drago Krwawdonia.

Smok #1

Smok ten sylwetką przypomina Windgnashera, jedynie jego głowa prezentuje się nieco inaczej - gad ma charakterystyczną kryzę, złożoną z łagodnie zakończonych, wąskich kostnych wypustek. Sam pysk jest duży, przypomina pysk Shovelhelma. Na jego nosie widać uwypuklenie, coś w rodzaju rogu. Smok kilkakrotnie pojawia się w filmie, jednak nie odgrywa tam znaczącej roli, występuje jedynie w tle. Pokazane osobniki mają barwę niebieską (do granatu) i zieloną.

Smok #2

Smok ten sylwetką niewiele odbiega od Thunderclawa, jednak jego przednie łapy są nieco masywniejsze, a tylnie krótsze niż u wspomnianego gatunku, co sprawia, że gad porusza się na wszystkich czterech kończynach. Można u niego zaobserwować duży łeb, okolony z tyłu kryzą z kostnych wypustek, choć nie tak gęstych jak u smoka opisywanego w punkcie pierwszym. Jego pysk przypomina pysk Shovelhelma, z tym że smok ten nie posiada ostrego zakończenia, "rogu", pod brodą, a jego linia uzębienia biegnie równo. Ma również dodatkowo dwa wyraźnie widoczne, wystające z paszczy kły. Występuje głównie w ubarwieniu zielono-brązowym, czarno-czerwonym oraz bladobłękitno-niebieskim.

W filmie wysuwa się na pierwszy plan jedynie podczas pierwszego spotkanie Czkawki ze smokami z Sanktuarium, kiedy zostaje przez niego uspokojony za pomocą płonącej klingi Piekielnika. Występuje również w usuniętej wersji początku filmu, gdzie miał zostać uratowany przez Valkę z lochów w forcie Ereta.

Smok #3

Ciało tego smoka do złudzenia przypomina ciało Kroplorwija. Różni się od niego jedynie niuansami, z których najbardziej widocznym jest rząd długich, nieostrych kolców zamiast płetwy grzbietowej. Także na łbie gada występują jedynie wypustki, a nie płetwa. Jego łuski są jasnozielone, zaś ciemne, nieregularne plamy na nich - w ciemniejszym odcieniu tego samego koloru. Pojawia się przelotnie w tle i nie odgrywa znaczącej roli w filmie.

Smok #4

Przypomina Śmierciozaura, z tą różnicą, że ma czerwoną barwę. Jest wyraźnie garbaty i potężny. Na mapie Czkawki występuje pod nazwą Snaptdo (prawdopodobnie). Smok ten jest jednym z dawnych konceptów wyglądu Chmuroskoka.

Jak wytresować smoka 3

Smok #1

Smok ten pojawił się już w filmie Jak wytresować smoka 2. Ma charakterystyczną kryzę z tyłu głowy i wypustki na grzbiecie. W kolejnej odsłonie trylogii możemy go zobaczyć głównie w kolorze niebieskim i czerwonym.

Karty Śledzika

Smok #1

Smok ten przypomina coś pomiędzy Zmiennoskrzydłym a Drzewokosem.

Mapa Czkawki

Smok #1

Smok ten przypomina Drzewokosa połączonego ze Śmiercipieśniem, jednak ma trochę inny układ skrzydeł. Jest to concept art Śmiercipieśnia, wtedy jeszcze zwanego Songwing. W innych źródłach opisywany jest prawdopodobnie jako Boetuntif i Torcherous Thunderfire.

Smok #2

Smok ten przypomina Straszliwca straszliwego, ale ma dłuższy ogon, inny kształt pyska i przede wszystkim porusza sie na dwóch łapach zamiast na czterech. Występuje na mapie Czkawki pod nazwą Sotole Taf.

Pozostałe smoki z map

Grafiki oraz plakaty

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class Czerwona ŚmierćFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały CieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomSkrzydłocieńStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtail
Boulder clas EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class GruchotnikPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class Biała FuriaMroziczortNight LightsNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Krzyż Berk StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperDeathly GaleslashGhastly ZapplejackHushbogleRidgesnipper
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.