Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Artykuł

Na pewno z klasy wodnej. Na sto procent dorosły. Większy niż Rozpruwacz, strzela na bardzo dużą odległość.

Ogniowa Burza (część 1)

Ogniowa Burza (ang. Shellfire) — gatunek ogromnego smoka, pojawiający się w sezonie Jeźdźcy smoków: Na końcu świata, po raz pierwszy w odcinku Bliźninstynkt. Przedstawiciel klasy wodnej.

Wygląd

Wszystkie poznane osobniki tego gatunku mają formę tytaniczną. Ogniowa Burza tym stadium rozwoju jest ogromnym, masywnym smokiem, zamieszkującym głębiny oceanów. Jej ciało przypomina nieco budową ciało trylobita – jest spłaszczone i szerokie, a grzbiet pokrywa twarda skorupa podzielona na wąskie segmenty, chroniąca smoka przed wszelkiego rodzaju urazami. Gad posiada skrzydła, jednak ich błony są stosunkowo małe i wydaje się, że Ogniowa Burza używa ich jedynie jako płetw.

Dużą część ciała tego smoka zajmuje głowa. Nie jest ona wyraźnie oddzielona od reszty korpusu. Smok wyposażony jest w szeroko rozwierającą się paszczę, najeżoną dwoma szeregami długich i ostrych kłów. Zwierzę posiada duży róg między nozdrzami oraz stosunkowo duże ślepia. Na szczycie łba osadzone są dwa potężne rogi, prawdopodobnie służące do walki.

Poznany przedstawiciel tego gatunku miał ciemny, brudnoróżowy kolor z żółtopomarańczową skorupą i rogami.

Siedlisko i dieta

Ogniowe Burze prawdopodobnie jak większość smoków są mięsożerne, a ich główne pożywienie stanowią ryby.

Gatunek ten zamieszkuje głębiny mórz i oceanów, które dzieli ze swoimi rywalami, Podwodnymi Rozpruwaczami.

Zachowanie i tresura

Ogniowe Burze, nieco na przekór swoim rozmiarom, wydają się być dosyć nieśmiałymi smokami, woląc bardziej skrywać się w głębinach, z dala od ludzi, broniąc się jedynie przed swoimi naturalnymi wrogami, Podwodnymi Rozpruwaczami. Jednak, gdy zostaną zmuszone do ataku i w braniu udziału w walce, ich masywność, naturalna ochrona w postaci twardej skorupy i niszczycielski ogień czyni z nich maszyny, które niszczą wszystko na swojej drodze.

Nieznana jest metoda tresury tego gatunku. Jedyny poznany smok należał do Viggo Czarcioustego, ale nie można tu mówić o tresurze opartej na wzajemnym rozumieniu i zaufaniu, a raczej o niewoli i zmuszaniu do posłuszeństwa.

Moce i umiejętności

Ogień

Shellfire Gallery 4.jpg

Ogniowa Burza ciska błękitno-czarnymi, świszczącymi kulami plazmy. Ich zasięg dochodzi do jednej mili. Strzela nimi w sposób przypominający wystrzał z armaty.

Umiejętności bojowe

Jak sama nazwa wskazuje, gatunek ten posiada na grzbiecie twardą i wytrzymałą skorupę, która prawdopodobnie potrafi znieść dużo, ochraniając tym samym grzbiet przed atakami chociażby drapieżników jakimi są Podwodne Rozpruwacze. Dodatkowo pancerz i wytrzymała skóra pozwalają Ogniowej Burzy na nurkowanie na dużych głębokościach, zaś potężne rogi i plazma – na wyrównaną walkę nawet ze sporych rozmiarów przeciwnikiem.

Słabości

Krzyż Berk.png Osobny artykuł: Słabości smoków

Pojawienie się

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Ogniowa Burza po raz pierwszy pojawia się w odcinku Bliźninstynkt. Nie widać w nim jednak smoka w całej jego okazałości, a jedynie jego niewyraźny cień, jako że gad ukrywa się pod wodą.

Smok jest używany przez Łowców zarówno jako broń, jak i środek transportu, gdyż na jego grzbiecie zamocowana jest smokoodporna łódź podwodna. Między Viggo i Rykerem, obejmującymi dowództwo nad operacją "Ogniowa Burza", dochodzi do rozłamu. Rykerowi udaje się przeciągnąć na swoją stronę większość Łowców i z ich pomocą przejmuje kontrolę nad bronią. Viggo natomiast zostaje uwięziony na swojej wyspie i tam odnaleziony przez Czkawkę.

Ataki operacji "Ogniowa Burza" spadają na jeźdźców znienacka w odcinku Ogniowa Burza (część 1). Najpierw potężne pociski uderzają w wyspę Caldera Cay, na której chwilowo przebywają przyjaciele oraz więziony jest Viggo. W wyniku zniszczenia krat przez plazmę Czarcioustemu udaje się uciec. Jeźdźcy starają się odeprzeć atak, jednak nie są w stanie namierzyć źródła potężnych wybuchów. Wiedząc od Viggo, że jego brat planuje uderzyć na inne plemiona Archipelagu, jeźdźcy zajmują pozycje nad Cieśniną Baldura – jedynym szlakiem, którym Łowcy mogą się dostać do swoich celów. Ogniowa Burza przepływa jednak pod wodą, niezauważona, i atakuje Wyspę Berserków. Jeźdźcy pierwszy raz mają tam okazję zobaczyć smoka i przekonać się, czym właściwie jest operacja Łowców.

Ryker składa przyjaciołom propozycję, wedle której wymieni Smocze Oko za Viggo. Jeźdźcy są w trudnym położeniu, ponieważ stracili cennego więźnia, jednak Czarciousty zjawia się sam, deklarując dobrą wolę i chęć pomocy, na dowód prawdziwości swoich słów przynosząc Czkawce Smocze Oko. Mimo to jeźdźcy dla bezpieczeństwa zamykają mężczyznę w stajniach.

Shellfire 38.png

W odcinku Ogniowa Burza (część 2) niszczycielska broń Łowców wraz z całą ich flotą naciera na Koniec Świata. Jeźdźcy nie są jednak w stanie walczyć z Ogniową Burzą, ponieważ Czkawka za nic nie chce skrzywdzić smoka. Swoją pomoc ponownie proponuje Viggo. Oznajmia, że zna sposób na powstrzymanie Ogniowej Burzy. Czkawka postanawia mu zaufać i zabiera go na grzbiecie Szczerbatka daleko nad ocean, gdzie Czarciousty budzi Podwodnego Rozpruwacza – naturalnego wroga Ogniowej Burzy. Sprowadzają smoka na pole walki. Rozpruwacz strąca z rywala łódź podwodną, a potem wciąga w swój wir wszystkich będących na jej pokładzie, zabijając przy tym Rykera. Uwolniona Ogniowa Burza ucieka w głąb oceanu.

Znani przedstawiciele

Z filmów i serialu

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Shellfire2.png

Ogniowa Burza pojawiła się w grze po aktualizacji w sierpniu 2018 roku. Jest siódmym ze smoków legendarnych. Zamieszkuje okolice na południowy wschód od wyspy Berk, poniżej Wyspy Berserków. Jej jaskinia znajduje się pod lądem The Lost Deep.

Ogniowa Burza różni się od pozostałych legendarnych smoków tym, że do jej zdobycia nie trzeba uzbierać kolekcji. Tym samym smoka nie da się nabyć za runy.

Aby odblokować tego smoka, należy:

  • mieć 7 250 wikingów na Berk,
  • posiadać 3 pomniki smoków na Berk na poziomie 5,
  • posiadać 4 pomniki inne niż pomniki smoków na Berk.

Dzięki posiadaniu Ogniowej Burzy:

  • zostaje odblokowany ląd The Lost Deep,
  • zostaje odblokowany dostęp do kolekcji, za które można dostać smoki groźne,
  • można czasowo przyspieszyć wszystkie operacje na Berk,
  • zostają odblokowane poszukiwania Ogniowej Burzy (trwają 22 godziny).

Ciekawostki

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class.png Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas.png EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class.png GruchotnikMudrakerPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class.png BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class.png Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class.png BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class.png Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Inne StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy.png AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathburpleDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSeastormerSkrillknapperThunderbottomZipplewraith
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Advertisement