FANDOM


Ogrodowiec Pospolity (ang. Common or Garden Dragon) — jeden z najbardziej pospolitych gatunków smoków, który pojawia się jedynie w książkach Cressidy Cowell.

Wygląd

Ogrodowiec Pospolity jest niewielkim smokiem, który jest identyczny co Zwykły Brunatny. Ma zielone i żółte łuski, może jednak występować w wielu odcieniach brązu.

Siedlisko i zachowanie

Jak sama nazwa wskazuje, Ogrodowiec Pospolity zamieszkuje ogrody, inaczej kawałek ziemi równo pokryty roślinnością. Można go znaleźć również w wielu smoczych jaskiniach, w tym w Smoczym Żłobku.

Ogrodowce Pospolite są kiepskimi myśliwymi, ale łatwo je wytresować. Smoki te najlepiej nadają się na domowych ulubieńców, choć, jak w przypadku lwa czy tygrysa, nie powinny być pozostawiane bez nadzoru z małymi dziećmi.

Historia

Ogrodowiec Pospolity tak naprawdę nigdy się nie pojawił. Został jedynie wspomniany, pierwszy raz w książce Jak wytresować sobie smoka. Początkowo uważano, że Osesek, smok Czkawki jest przedstawicielem tego gatunku. Później jednak okazało się, że to Morskosmokus Gigantikus Maksimus.

Znane Ogrodowce Pospolite

  • Osesek (początkowo tak myślano)

Ciekawostki

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.