Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Poprzedni odcinek
Folwark zwierzęcy
Okrutna parka Następny odcinek
W smokach nadzieja
Artykuł

Okrutna parka (ang. The Terrible Twos) — czwarty odcinek sezonu Jeźdźcy smoków. Jego premiera w USA odbyła się 11 września 2012 roku, a w Polsce 4 kwietnia 2013 roku na kanale Cartoon Network.

Opis

Podczas leśnych lotów Czkawka odkrywa małego smoka. Wkrótce okazuje się, że w Księdze nie ma ani słowa o tym gatunku. Jeźdźcy zaczynają badać zwierzę, a chłopak podejmuje się opieki nad nim. Tymczasem Szczerbatek zaczyna się robić nerwowy i nieposłuszny. Nocna Furia odkrywa przerażający sekret nieznajomego...

Fabuła

Czkawka spotyka smoka

Jeźdźcy, lecąc nisko przez las, uczą się zaufania do swoich smoków. W pewnej chwili szef Smoczej Akademii dostrzega, że Sztukamięs i Śledzik zniknęli mu z oczu. Chłopak zawraca, by poszukać swojego przyjaciela. Gdy go znajduje, okazuje się, że blondyn utknął na drzewie. Po kilku nieudanych próbach z pomocą przychodzi Szczerbatek i przyjaciołom udaje się ściągnąć kolegę. Po chwili na ziemię spada także Sztukamięs. Czkawka pyta Śledzika, dlaczego ten się rozbił, a on twierdzi, że został przestraszony przez "ognistą wiewiórkę". Szatyn nie wierzy mu, a urażony Śledzik odlatuje. Jednak gdy Czkawka ze Szczerbatkiem wzbijają się w powietrze, tuż przed nimi przelatuje kula ognia. Chłopak postanawia dowiedzieć się, skąd wziął się pocisk i w ten sposób znajduje małego smoka. Nocna Furia, widząc go, staje się niespokojna i stara się utrzymać Czkawkę z dala od małego. Chłopak jednak ignoruje przyjaciela i oswaja zwierzę z pomocą smoczymiętki. Postanawia zabrać je do wioski. Jest pewny, że to zupełnie nowy gatunek.

W Akademii podejrzenia Czkawki dotyczące nowego gatunku zostają potwierdzone. Chłopak postanawia zabrać znalezionego smoka do domu i zaopiekować się nim. Stoick z początku nie zgadza się na pomysł syna, lecz kiedy malec zapala ognisko w domu, wyręczając Szczerbatka – przez co ten jest na niego zły – wódz postanawia zatrzymać pisklę i nazwać je Płomień. Młody smok ponownie prowokuje Nocną Furię, zjadając jej posiłek i śpiąc na jej legowisku.

W nocy Szczerbatek słyszy głośne ryki z lasu i wymyka się z domu, od razu podejrzewając, że ma to coś wspólnego z Płomieniem. Okazuje się, że Płomień to nie nowy, mały gatunek, tylko dziecko większego, groźniejszego smoka.

Następnego dnia bardzo poważny Szczerbatek siedzi na straży przy Smoczej Akademii, ale nikt nie wie, dlaczego jest tak nieprzyjemny. Jeźdźcy robią kilka testów na Płomieniu i wkrótce odkrywają, że nie boi się węgorzy. Smoczek może także latać w bardzo nietypowy sposób, tworząc deszcz iskier, działający jak przyśpieszenie. Wypala on też wszystko, co jest wokół niego, zostawiając wyraźny znak na ziemi. Widząc to, Śledzik postanawia nazwać nowy gatunek smoka Tajfumerang, ponieważ kręci się jak tajfun i wraca na miejsce, jak bumerang.

Tajfumerang sieje spustoszenie w lesie

W nocy Szczerbatek siedzi na dachu, podczas gdy Czkawka spędza czas z Płomieniem. Gdy Nocna Furia ponownie słyszy ryk matki młodego Tajfumeranga, próbuje ostrzec Czkawkę. Przypadkowo niszczy jego ołówek, a następnie wdaje się w walkę z pisklęciem. Czkawka jest bardzo zaniepokojony zachowaniem swojego wierzchowca, lecz ten nagle wyskakuje przez okno i ucieka. Szczerbatek biegnie w głąb lasu, gdzie z kryjówki obserwuje poczynania ogromnej smoczycy. Patrzy z przerażeniem, jak samica zabija dzika swoim ogniem.

Następnego dnia Czkawka prosi Pyskacza o radę. Chłopak jest przekonany, że Szczerbatek jest po prostu zazdrosny o Płomienia. Po chwili przylatuje Nocna Furia i próbuje zabrać młodego do matki, ale zostaje zatrzymana przez Czkawkę i Pyskacza, którzy myślą, że chce ona zranić małego smoka. Czkawka postanawia wziąć Szczerbatka do zatoczki i pozostawić go tam, dopóki smok nie zacznie zachowywać się tak, jak dawniej. Szczerbatek desperacko stara się ostrzec swojego pana przed niebezpieczeństwem, ale bez powodzenia. Tej nocy Czkawka nie może zasnąć. Tymczasem sen Nocnej Furii przerywa wściekły ryk Tajfumeranga poszukującego swojego zaginionego dziecka.

Czkawka i Szczerbatek uciekają przed smoczycą

Następnego dnia Czkawka czuje się źle bez Szczerbatka, a Astrid próbuje go pocieszyć. Po chwili przylatują Szpadka i Mieczyk, informując resztę grupy o tym, że ​​ogromny obszar lasu został kompletnie zniszczony. Jeźdźcy lecą to zobaczyć i zauważają olbrzymi wypalony znak, charakterystyczny dla Płomienia. Wkrótce pojawia się matka smoczka. Czkawka zdaje sobie sprawę, że Szczerbatek próbował go chronić; zostawia małego smoka i rzuca się do ucieczki. Płomień jednak rusza za nim, a samica Tajfumeranga zaczyna gonić chłopaka. Czkawka dociera do zatoczki, aby zabrać swojego smoka, z pomocą którego tymczasowo udaje się oszołomić smoczycę. Czkawka oddaje Płomienia matce, dzięki czemu ta przestaje szaleć, a cała smocza rodzina może żyć w spokoju.

Tej nocy Czkawka rozmawia ze Szczerbatkiem i przeprasza go za nieporozumienie. Wspólnie wybierają się na lot.

Najważniejsze wydarzenia

Postacie

Ludzie

Smoki

Ciekawostki

  • Kiedy Sączysmark i Hakokieł pokazują Płomieniowi, jak się lata, pokazany jest fragment ich lotu z pierwszego odcinka serialu.
  • W odcinku po raz pierwszy jest pokazany smok, który nie boi się węgorzy .

Błędy

  • Kiedy Czkawka i inni badają Płomienia, ich smoki znikają. Później, gdy Czkawka wyciąga węgorza, smoki pojawiają się. Po tym, jak Płomień zjada węgorza, smoki ponownie znikają.
  • Gdy Płomień bawi się w hełmie Czkawki, w tajemniczy sposób znikają jego rogi. Normalnie uniemożliwiłyby one nałożenie hełmu na jego głowę.
  • Kiedy jeźdźcy wchodzą do lasu, Szpadka przez chwilę nie ma hełmu.

Zobacz też

Advertisement