FANDOM


Op Oprych (ang. Ug the Uglithug; nieoficjalne polskie tłumaczenie) — wódz klanu Oprychów, ojciec księżniczki Tantrum. Pojawia się w książkach Cressidy Cowell.

Wygląd i charakter

Nie wiadomo dokładnie, jak wygląda Op. Wspomina go Czkawka, a jedyna przedstawiająca go ilustracja przedstawia zarys jego sylwetki. Jest to człowiek o potężnym, okrągłym brzuchu, zakrzywionym nosie i wysuniętym podbródku. Nosi hełm z długimi, rozwidlonymi rogami i zazwyczaj trzyma w ustach fajkę.

Jako wódz, Op jest zdecydowany i pewny siebie. Jego córka, księżniczka Tantrum, jest popularna wśród wielu klanów wikingów, ojcu zaś zależy, by wydać ją za mąż.

Historia

Po raz pierwszy Op Oprych pojawia się w ósmym tomie powieści - How to Break a Dragon's Heart. Kudłaci Chuligani, poszukujący zaginionej na oceanie Kamikazi, trafiają na plażę, na której stoi tajemniczy, porzucony tron. Siedzi na nim sam Op Oprych, który informuje ich, że do jej córki przychodzą miłosne listy, i podejrzewa o ich wysyłanie kogoś z klanu Chuliganów. Kiedy do czynu przyznaje się Czkawka (który chronił przyjaciela Śledzika), Op wysyła go na Niemożliwą Misję na wyspę Berserk

Później dowiadujemy się, że czarownica o imieniu Ekscelina porwała Opa i uwięziła go, w ramach zemsty za dwadzieścia lat spędzone w ciemnej dziurze, bez dostępu światła. Mężczyzna zostaje uwolniony podczas ataku Wściekłego na wioskę. 

Ciekawostki

  • Op zlecił porwanie Kamikazi, gdyż wytresowała ona Nastrojosmoka, który to gatunek, według Opa, może wytresować tylko członek jego klanu. 

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.