FANDOM


Shellfire 38
Operacja Ogniowa Burza
(ang. Project Shellfire) — tajna, niszczycielska broń Łowców dowodzonych przez Viggo Czarcioustego, nad którą mężczyzna pracował w sekrecie przez całą czwartą serię sezonu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata.

Opis

Bronią miał być ogromny, morski smok, od którego projekt ten wziął swoją nazwę - Ogniowa Burza. Gad został wykorzystany jako wielkie stworzenie niszczące wszystko na swojej drodze oraz jako środek transportu - na grzbiecie smoka zamocowana została konstrukcja, imitująca łódź podwodną, odporna na ataki smoków czy smoczych jeźdźców, która mogła pomieścić we wnętrzu określoną ilość Łowców. Sam projekt miał zrównać z ziemią niemal wszystkie klany i plemiona Archipelagu, co tyczyło się między innymi Obrońców Skrzydła, Berserków, Łupieżców, a także i Wandali.

Historia

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Po licznych nieprzyjemnościach i krzyżowaniu planów Łowców przez smoczych jeźdźców z Berk, Viggo, Ryker oraz ich podwładni rozpoczynają prace nad pewnym projektem na ich tajnej wyspie. Utrzymują go z dala od świata i nikt nie ma o nim pojęcia, poza kilkoma kupcami z Północnych Rynków. Mimo wszystko zrządzeniem losu w odcinku Bliźninstynkt dwójka jeźdźców - Szpadka i Mieczyk - trafia przypadkiem do tajnej bazy Łowców i dowiaduje się o ich planie.

Viggo wraz z Rykerem i Łowcami opuszczają wyspę na pokładzie Ogniowej Burzy, jednak Ryker zwraca się przeciwko bratu i przejmuje dowodzenie nad tą niszczycielską bronią. Mężczyzna kieruje ją na Caldera Cay w celu ataku, a następnie w kierunku Cieśniny Baldura, zahaczając o Wyspę Berserków, gdzie operacja Ogniowa Burza zostaje w końcu ujawniona niespodziewającym się jej jeźdźcom.

W odcinku Ogniowa Burza (część 2) broń wraz z całą flotą Łowców rozpoczyna atak na Koniec Świata. Jeźdźcy nie są jednak w stanie walczyć z Ogniową Burzą, ponieważ Czkawka za nic nie chce skrzywdzić smoka. Swoją pomoc proponuje Viggo, który po buncie brata dołączył do jeźdźców. Oznajmia, że zna sposób na powstrzymanie Ogniowej Burzy. Czkawka postanawia mu zaufać i zabiera go na grzbiecie Szczerbatka daleko nad ocean, gdzie Czarciousty budzi Podwodnego Rozpruwacza - naturalnego wroga Ogniowej Burzy. Sprowadzają smoka na pole walki. Rozpruwacz strąca z rywala łódź podwodną, a potem wciąga w swój wir wszystkich będących na jej pokładzie, zabijając przy tym Rykera. Uwolniona Ogniowa Burza ucieka w głąb oceanu.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.