Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Artykuł

Oszołomostrach Drago (ang. Drago's Bewilderbeast) — smok, przedstawiciel gatunku Oszołomostrach, pojawiający się w filmie Jak wytresować smoka 2. Został wychowany i sterroryzowany przez swojego właściciela, Drago Krwawdonia.

Wygląd

Smok ten ma formę tytaniczną. Jego skóra w większości jest ciemnoszara z czerwonymi wypustkami, jedynie podbrzusze i część pyska gada mają kolor biały. Grzebień z tyłu głowy jest szary z bordowymi końcówkami. Oczy mają niebiesko-czerwoną barwę. Olbrzymie ciosy zakute są w wielkie, pokryte rdzą żelazne kajdany. Na skutek potężnego strzału Szczerbatka smok zostaje ostatecznie pozbawiony jeden z nich.

Charakter

Posłuszny władzy Drago Krwawdonia, smok jest agresywny i okrutny. Walczy zarówno z ludźmi, jak również z innymi przedstawicielami smoczej rasy. Podczas walki bez wahania niszczy dosłownie wszystko wokół siebie: niezależnie czy są to ludzie Drago, Stoicka czy smoki obu stron. Stąpając, niszczy katapulty należące do jego właściciela, a nawet pułapki, które miały służyć do łapania wrogich smoków.

Tak jak Oszołomostrach Valki, również potrafi ziać lodem, który jednak pod władzą Drago wykorzystuje głównie do niszczycielskich celów.

Po uwolnieniu się spod władzy okrutnego właściciela smok nie wykazuje już agresywnych odruchów i potrafi w spokoju koegzystować z innymi przedstawicielami smoczej rasy.

Zdolności

Lodowy oddech smoka

 • Zianie lodem: Tak jak inne smoki z tego gatunku, Oszołomostrach Drago potrafi zionąć lodowatą wodą, która po trafieniu w cel błyskawicznie zamarza, tworząc ostre formacje. Lód ten, wykorzystany ofensywnie, niszczy kompletnie wszystko na swojej drodze, pozostawiając spektakularne, lecz jednocześnie destrukcyjne bryły. 
 • Kontrola nad smokami: Oszłomostrach Drago, tak jak inne smoki z tego gatunku, potrafi wydać ryk, który zmusza bezwzględnie wszystkie smoki do posłuszeństwa.

Historia

Przeszłość

Jakiś czas przed wydarzeniami z filmu Oszołomostrach został znaleziony przez Drago Krwawdonia jako młody smok. Dorastał u jego boku i dołączył do jego armii, stając się niczym więcej niż bronią masowego rażenia, narzędziem i niewolnikiem dla złoczyńcy.

Jak wytresować smoka 2

Podczas ataku na Smocze Sanktuarium dochodzi do zaciętej bitwy pomiędzy jeźdźcami z Berk i armią Drago. Gdy szala zwycięstwa przechyla się na stronę Stoicka i Czkawki, z wnętrza sanktuarium wychodzi Oszołomostrach Valki, chcący wesprzeć walczące po swojej stronie smoki. Drago, którego celem było właśnie wywabienie Alfy, wprowadza w życie przygotowany wcześniej plan: po głośnym okrzyku z głębi wody wynurza się jego Oszołomostrach i natychmiast rusza w stronę rywala, rozpoczynając z nim pojedynek na śmierć i życie. Biały smok ginie w walce, przez co strona jeźdźców przegrywa bitwę, a tajemnicza hipnoza złej bestii opanowuje umysły wszystkich sojuszniczych smoków – w tym nawet samego Szczerbatka.

Oszołomostrach Drago pokonany przez Szczerbatka

Po zdobyciu posłuszeństwa wszystkich smoków Oszołomostrach rusza wraz z Drago w stronę Berk. Tam również udaje mu się podporządkować sobie zamieszkujące wyspę zwierzęta. W pewnym momencie na grzbiecie Szponiaków przybywają jeźdźcy z Czkawką na czele. Chłopak, odzyskawszy Szczerbatka, podejmuje walkę z Oszołomostrachem. Bestia pokrywa znaczną część Berk lodem, jednak zostaje ostrzelana ze wszystkich stron przez posłuszne Szczerbatkowi smoki. W wyniku potężnego strzału plazmą sam Szczerbatek odrąbuje Oszołomostrachowi jeden cios, a pokonane zwierzę nurkuje do oceanu, ciągnąc za sobą Drago.

Jak wytresować smoka 3

W Ukrytym Świecie

Oszołomostrach Drago pojawia się w kolejnej odsłonie filmu. Mieszka w Ukrytym Świecie, co sugeruje, że uciekł tam po przegranej bitwie ze Szczerbatkiem. Żyje w pokoju z resztą smoków i składa hołd Szczerbatkowi, gdy ten przybywa do smoczej kryjówki.

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Oszołomek Drago w RoBie.jpg

Oszołomostrach Drago pojawił się w grze po aktualizacji w maju 2018 roku. Jest piątym ze smoków legendarnych. Zamieszkuje zachodnie okolice wyspy. Jego jaskinia znajduje się pod lądem Redemption Reef

Aby odblokować tego smoka, należy:

 • mieć 2 550 wikingów na Berk,
 • mieć odblokowanego Krzykozgona,
 • uzbierać kolekcję lub zapłacić 150 000 run.

Dzięki posiadaniu Oszołomostracha Drago:

 • zostaje odblokowany ląd Redemption Reef,
 • zostaje odblokowany dostęp do kolekcji, za które można dostać smoki wyzwolone,
 • można czasowo podwyższyć statystyki dotyczące zbierania żelaza,
 • zostają odblokowane podróże Oszołomostracha Drago (trwają 22 godziny).

DreamWorks Dragons: Titan Uprising

W grze Oszołomostrach Drago pełni rolę jednego z world bossów – potężnych przeciwników, spotykanych przez gracza na zakończenie konkretnych, większych etapów.

Oszołomostrach Drago jest jedną z wielkich Alf, zatrutych przez Dragonroot Company smoczym korzeniem. Substancja użyta przez łowców powoduje agresywne zachowanie gada. Organizacja zatruwa i rozwściecza gigantyczne Alfy, by odwrócić tym uwagę jeźdźców od prowadzonych przez nią interesów, które obracają się wokół handlu smokami.

Ciekawostki

 • Smok stracił jeden cios podczas walki ze Szczerbatkiem i Czkawką.
 • Smok był używany przez Drago do poruszania części floty – przebywał pod wodą, a łańcuchy, w które były zakute jego ciosy, przytwierdzono z drugiej strony do kilku statków Drago, dzięki czemu flota nie potrzebowała wioślarzy. Drago, uderzając w łańcuchy oraz krzycząc, porozumiewał się z bestią.

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP.png
Dragon icon TOOTHLESS.png
Humans icon DRAGO.png
Humans icon GOTHI.png
Humans icon HEATHER.png
Scifim 2.png
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Advertisement