FANDOM


Artykuł

Oszołomostrach Drago (ang. Drago's Bewilderbeast) — smok z gatunku Oszołomostrach, pojawiający się w filmie Jak wytresować smoka 2. Został wychowany i sterroryzowany przez swojego właściciela, Drago Krwawdonia.

Wygląd

Jak każdy z tego gatunku, smok ten ma olbrzymie rozmiary. Jego skóra jest biało-szara z czerwonymi znaczeniami. Grzebień z tyłu głowy jest szary, z czarno-czerwonymi końcówkami. Oczy są niebiesko-czerwone z czarnymi obwódkami. Olbrzymie ciosy zakute są w wielkie, żelazne kajdany. Podczas walki ze Szczerbatkiem, smok stracił jeden z nich.

W porównaniu do Oszołomostracha Valki, stwór należący do Drago jest wyglądem mrocznym, złym i brutalnym smokiem, najprawdopodobniej poddanym okrutnej tyranii.

Zdolności

 • Zianie lodem: jak inne smoki z tego gatunku, Oszołomostrach Drago potrafi zionąć lodowatym powietrzem, a cel jego ataku natychmiast pokrywa się słupami ostrego lodu albo szronem. Lód ten, wykorzystany ofensywnie, niszczy kompletnie wszystko na swojej drodze, pozostawiając spektakularne, lecz z drugiej strony niosące groźbę destrukcji wspomniane wcześniej słupy lodu. 
 • Kontrola nad smokami: Oszłomostrach Drago wydaje ryk, który zmusza bezwzględnie wszystkie smoki do posłuszeństwa (w przeciwieństwie do Oszłomostracha Valki, który albo nie posiada tej umiejętności, albo po prostu z niej nie korzysta). Smok ten może panować nad wszystkimi gatunkami, prócz piskląt Szponiaków i Szczerbatka (który potrafi oprzeć się rozkazom alfy, dzięki przyjaźni z Czkawką).

Charakter

9949383

Lodowy oddech bestii

Posłuszny władzy Drago Krwawdonia, smok jest agresywny i okrutny. Walczy zarówno z ludźmi, jak również z innymi przedstawicielami smoczej rasy. Nie wiadomo jednak, czy smok rzeczywiście jest naturalnie zły, czy tylko poddany torturom i karom zamienił się w chodzącą, destrukcyjną bestię.

Podczas walki, smok ten znajduje się jakby w amoku, niszcząc dosłownie wszystko wokół siebie: niezależnie czy są to ludzie Drago, Stoicka czy smoki obu stron. Stąpając, niszczy katapulty należące do antagonisty filmu, a nawet pułapki, które miały służyć do łapania wrogich smoków.

Tak jak jego "biała" wersja, również potrafi zionąć destrukcyjnym chłodem, który, po zetknięciu z podłożem, natychmiastowo tworzy niszczycielskie słupy lodu potrafiące zniszczyć spore połacie terenu przed sobą.

Historia

Przeszłość

Jakiś czas przed wydarzeniami z filmu, Oszołomostrach został znaleziony przez Drago Krwawdonia jako młody smok podczas jednego z pierwszych podbojów mężczyzny. Dorastał u jego boku i dołączył do jego armii, stając się niczym więcej niż bronią masowego rażenia, narzędziem i niewolnikiem dla złoczyńcy.

Jak wytresować smoka 2

Podczas ataku na Smocze Sanktuarium, doszło do zaciętej bitwy pomiędzy jeźdźcami Berk i armią Drago. Gdy szala zwycięstwa przesunęła się diametralnie na stronę Stoicka i Czkawki, niefortunnie z wnętrza sanktuarium wyszedł Oszołomostrach Valki, chcący wesprzeć walczące po swojej stronie smoki. Niestety, na ten moment czekał właśnie Drago: po głośnym okrzyku z głębi wody wynurzył się jego Alfa. Natychmiast ruszył w stronę białego Oszołomostracha, rozpoczynając z nim pojedynek na śmierć i życie. Niefortunnie dla Valki, jej smok poległ w walce, przez co przegrali całą bitwę, gdyż tajemnicza hipnoza złej bestii opanowała umysły wszystkich sojuszniczych smoków - w tym nawet samego Szczerbatka.

Czkawka Drago Bewilderbeast

Oszołomostrach Drago pokonany przez Szczerbatka

Po zdobyciu posłuszeństwa wszystkich smoków Oszołomostrach ruszył w stronę Berk. Tam również udało mu się przywołać zamieszkujące wyspę zwierzęta. W pewnym momencie na grzbiecie Szponiaków przybywają jeźdźcy z Czkawką na czele. Chłopak, odzyskawszy Szczerbatka, podejmuje walkę z Oszołomostrachem. Bestia pokryła większość Berk lodem, jednak została ostrzelana ze wszystkich stron przez posłuszne Szczerbatkowi smoki. W wyniku potężnego strzału plazmą Szczerbatek odrąbał Oszołomostrachowi jeden cios, a pokonane zwierzę zanurkowało do oceanu, ciągnąc za sobą Drago.

Jak wytresować smoka 3

Httydthwtrailer 2 59

W Ukrytym Świecie (po lewej)

Oszołomostrach Drago pojawia się w kolejnej odsłonie filmu. Mieszka w Ukrytym Świecie, co sugeruje, iż smok uciekł tam po przegranej bitwie ze Szczerbatkiem. Żyje w pokoju z resztą smoków i składa hołd Szczerbatkowi, gdy ten przybywa do smoczej kryjówki.

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Oszołomostrach Drago został wprowadzony do gry w maju 2018 roku. Jest kolejnym z legendranych smoków. Smok zamieszkuje jaskinię lodową pod Berk.

Aby odblokować tego smoka, należy:

 • odblokować Krzykozgona;
 • mieć 2.550 wikingów na Berk;
 • uzbierać kolekcję lub zapłacić 150.000 run.

Dzięki posiadaniu Oszołomostracha Drago:

 • odblokowuje się Redemption Reef;
 • odblokowuje się dostęp do kolekcji, za które można dostać Smoki wyzwolone;
 • zwiększenie zbiorów żelaza o 20% na 12 godzin (za określoną cenę w runach zależną od poziomu Meade Hall)
 • odblokowuje się podróże Oszołomostracha Drago (trwają 22 godziny)

Ciekawostki

 • Smok stracił jeden cios podczas walki ze Szczerbatkiem i Czkawką.
 • Widać że smok spoczywał pod wodą, a łańcuchy, w które były zakute jego ciosy, były również przytwierdzone do każdego ze statków Drago, dzięki czemu flota nie potrzebowała wioślarzy. Drago, uderzając w łańcuchy oraz krzycząc, porozumiewał się z bestią.

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.