Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Krzyż Berk.png
Nieoficjalne tłumaczenie! Tytuł artykułu nie posiada oficjalnego tłumaczenia w języku polskim.
Został przetłumaczony z języka oryginalnego przez autorów artykułu i zatwierdzony przez administrację.

Owoce Vanaheim w worku

Owoc Vanaheim (ang. Vanaheim Fruit) — owoc spotykany jedynie na wyspie Vanaheim. Jest głównym pożywieniem Strażników oraz smoków przebywających na ich wyspie. Pojawia się sezonie Jeźdźcy smoków: Na końcu świata, w odcinku Z innej perspektywy.

Opis

Owoc ten przypomina coś pośredniego między jabłkiem a śliwką. Osiąga średnicę kilkunastu centymetrów i ma niemal idealnie kulisty kształt. W środku znajdują się małe nasiona. Barwa owocu jest malinowa, zaś jego sok ma jasnoróżowy kolor. Sam owoc jest soczysty i uważany zarówno przez ludzi, jak i smoki za bardzo smaczny. Rośnie na drzewach znajdujących się na trawiastym podłożu i mających dostęp do światła słonecznego.

Znaczenie

Owoce te są jadalne zarówno dla ludzi, jak i dla smoków. Stanowią podstawę diety Strażników oraz starych bądź chorych osobników, które przybywają na wyspę Vanaheim.

Jednocześnie zapach tych owoców jest jedynym, który ślepe Strażniki uważają za znajomy i bezpieczny, dlatego można użyć go w celu kamuflażu. Aby się zamaskować, należy natrzeć się sokiem z owoców.

Pojawienie się

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Owoce pojawiają się w odcinku Z innej perspektywy. Jeźdźcy, podążając śladem bliźniaków, trafiają na Vanaheim, legendarne cmentarzysko smoków bronione przez Strażniki. Znajdują tam Mieczyka i Szpadkę, jedzących okrągłe, różowe owoce. Po nieudanej próbie ucieczki z wyspy, udaremnionej przez strzegące granic smoki, jeźdźcy zatrzymują się pod sporym drzewem. Czkawka wykorzystuje jeden z rosnących na nim owoców do nerwowego podrzucania, natomiast Sączysmark bez oporów postanawia podobny zjeść.

Czkawka i Szczerbatek pokryci sokiem owocu

Podczas przemierzania wyspy na piechotę Sączysmark podchodzi do jednego ze śpiących Strażników i zauważa, że pachnie on zupełnie jak owoc, który chłopak właśnie je. Bliźniakom udaje się odkryć, że smoki nie znają technik bojowych Nocnej Furii, więc Czkawce udaje się uciec na grzbiecie Szczerbatka. Próbując znaleźć sposób na uwolnienie przyjaciół z Vanaheim dostrzega, że Strażniki są ślepe i łapiąc uciekinierów, kierują się jedynie słuchem i węchem. To poddaje mu pomysł, by zebrać owoce i pokryć ich sokiem wszystkich uwięzionych na wyspie jeźdźców oraz ich smoki. Plan okazuje się działać, a Strażniki biorą jeźdźców za innych przedstawicieli swojego gatunku i pozwalają im przelecieć.

Owoc zostaje także wspomniany w odcinku W poszukiwaniu Oswalda... i kury, gdy Dagur, Czkawka i Śledzik wybierają się na Vanaheim, by odnaleźć Oswalda Zgodnopysznego. Przyjaciele początkowo planują dostać się na wyspę bez problemu, jak poprzednim razem, a przy powrocie znów zastosować sok z owoców. Okazuje się jednak, że Strażniki szybko się uczą i już na wstępie nie chcą wpuścić jeźdźców na cmentarzysko, przez co ci muszą wymyślić inny plan na ucieczkę.

Zobacz też