FANDOM


Krzyż Berk
Nieoficjalne tłumaczenie! Tytuł artykułu nie posiada oficjalnego tłumaczenia w języku polskim.
Został przetłumaczony z języka oryginalnego przez autorów artykułu i zatwierdzony przez administrację.
Plonacy las

Płonący Las w książce

Płonący Las (ang. Flaming Forest) — jedno z miejsc znajdujących się w Archipelagu Barbarzyńskim, wspomnianych w powieściach Cressidy Cowell.

Położenie

Las znajduje się w południowo-wschodniej części Archipelagu Barbarzyńskiego i w południowej części Kontynentu. Od wschodu graniczy z Krainą Niewolników Szpetnych Zbirów, zaś od północy z Berserkiem.

Opis

Las zajmuje duże terytorium. Ze względu na mroźny klimat w jego skład wchodzą wyłącznie drzewa iglaste. Jego nazwa wzięła się od rzeczywiście płonących za sprawą Podpalaczy drzew. Las wciąż utrzymuje się wyłącznie dzięki Smokom Wodnym, które reguralnie gaszą pożar wywołany przez Podpalacze.

Mieszkańcy

Las zamieszkują dwa gaunki smoków: Podpalacze oraz Smoki Wodne. Pierwszy z nich potrzebuje ognia, by młode mogły się wykluć, dlatego podpala las. Natomiast drugi gatunek regularnie gasi go, dzięki czemu las nie płonie doszczętnie.

Zobacz też

Wyspa JutraWyspa Lawowych ProstakówAmerykaKraniec BohateraMordercze GóryTerytorium Rafowych WojownikówZatoka NiszczycielaRozpacz UpioraPływające LodyLodowa Wyspa NikądNicZbiriaZimowy Wiatr WotanaWaldurniaWyspy MaskonurówGłuszaMoczary WłamywaczekLochy BrutaliPożarcieGniew ThoraHisteriaŁajdacjaMorze PonureWyspa CzachaGłuplandiaZakute WyspyZiemie ZakałówPoczciwy KrajMorze Zwane Balią WotanaZagmatwane WysepkiTajemnicaWodny KrajLetni PrądBerserkWyspa Spokojnego ŻyciaPlaża Złamanego SercaPłonący LasKraina Niewolników Szpetnych ZbirówKontynentSzkoła BystrzakaGrzmot ThoraNawiedzone MokradłaZatoka Rozlanej KrwiKompletna mapa archipelagu
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.