FANDOM


Plonacy las

Płonący Las w książce

Płonący Las (ang. The Flaming Forest; nieoficjalne polskie tłumaczenie) - jedno z miejsc znajdujących się w Archipelagu Barbarzyńskim, wspomnianych w powieściach Cressidy Cowell.

Położenie

Las znajduje się w południowo-wschodniej części Archipelagu Barbarzyńskiego i w południowej części Kontynentu. Od wschodu  graniczy z Bursztynowymi Ziemiami Niewolniczymi, zaś od północy z Berserkiem.

Opis

Las zajmuje duże terytorium. Ze względu na mroźny klimat w jego skład wchodzą wyłącznie drzewa iglaste. Jego nazwa wzięła się od rzeczywiście płonących za sprawą Podpalaczy drzew. Las wciąż utrzymuje się wyłącznie dzięki Wodnym Smokom, które reguralnie gaszą pożar wywołany przez Podpalacze.

Mieszkańcy

Las zamieszkują dwa gaunki smoków: Podpalacze oraz Wodne Smoki. Pierwszy z nich potrzebuje ognia, by młode mogły się wykluć, dlatego podpala las. Natomiast drugi gatunek regularnie gasi go, dzięki czemu las nie płonie doszczętnie.

Zobacz też

Wyspa JutraWyspa Lawowych ProstakówAmerykaKraniec BohaterówMordercze GóryTerytorium Rafowych WojownikówZatoka NiszczycielaRozpacz UpioraPływające LodyLodowa Wyspa NikądNicZbiriaZimowy Wiatr WotanaWaldurniaWyspy MaskonurówGłuszaMoczary WłamywaczekLochy BrutaliPożarcieGniew ThoraHisteriaŁajdacjaMorze PonureWyspa CzaszkowcówGłuplandiaZakute WyspyZiemie ZakałówPoczciwy KrajMorze Zwane Balią WotanaZagmatwane WysepkiTajemnicaWodny KrajLetni PrądBerserkWyspa Spokojnego ŻyciaZatoka Złamanego SercaPłonący LasBursztynowe Ziemie NiewolniczeKontynentSzkoła BystrzakaWąwóz Burzy ThoraNawiedzone MokradłaZatoka Rozlanej KrwiKompletna mapa archipelagu
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.