FANDOM


Pan Larsen (ang. Mr. Larson) — bohater serialu Jeźdźcy smoków, ojciec Gustawa i Hildegardy. Należy do plemienia Wandali i mieszka w wiosce Berk.

Wygląd

Jest to średniego wzrostu mężczyzna o brązowych włosach i zielonych oczach. Nosi czerwoną albo ciemnoniebieską tunikę z jasnym dołem. Podobnie jak większość wikingów nosi również grube, skórzane buty, chroniące przez zimnem. Mężczyzna ma długą, brązową, bujną brodę, długie wąsy, zaś jego proste włosy są dosyć sztywne i odstają z tyłu głowy. Na niej spoczywa trójkątny hełm z dwoma parami rogów, z których górna jest krótka, zaś dolna bardzo długa, zagięta do góry.

Charakter

Jest dość spokojny i opanowany, nie sprawia wrażenia, by był zapalonym wojownikiem podczas bitew. Chętnie kibicuje z rodziną w czasie wyścigów smoków.

Historia

Jeźdźcy smoków

Mężczyzna po raz pierwszy pojawia się w w odcinku Wiking do wynajęcia, w którym Pyskacz oficjalnie przyjmuje córkę Larsenów do plemienia Wandali. Mężczyzna wygląda na szczęśliwego u boku żony i córki. Informuje Pyskacza, że wybrali dla dziecka imię Hildegarda, jednak kowal zauważa, że na Hildegardę to ona nie wygląda i postanawia nazwać dziecko Magnus. Rodzice są oburzeni tym faktem i udają się na skargę do Stoicka.

Świt jeźdźców smoków

Mężczyzna pojawia się w krótkometrażówce razem ze swoją rodziną - panią Larsen oraz Gustawem i Hildegardą. Razem siedzą na trybunach i kibicują młodym jeźdźcom uczestniczącym w wyścigach smoków.

Galeria

Ciekawostki

  • Kolorystyka modelu postaci pana Larsena zmienia się nieco między jego kolejnymi wystąpieniami, ale zmiany te nie są tak drastyczne jak w przypadku jego żony.

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.