FANDOM


Phlegma Okrutna (ang. Phlegma the Fierce) — drugoplanowa postać pojawiająca się w filmie Jak wytresować smoka. Występuje także grze School of Dragons jako botanistka.

Charakter

Phlegma jest znana wśród wikingów. Zasłynęła dzięki udziale w wielu bitwach. Nigdy się nie poddaje i nie wycofuje, niezależnie od tego, czy jest to atak smoków, czy też atak wrogów na wioskę. Dba o wszystkich w swoim otoczeniu i wspiera przyjaciół w trudnych chwilach.

Historia

Jak wytresować smoka

Phlegma pierwszy raz pojawia się podczas ataku smoków na początku filmu. Później widziana jest przy Stoicku, który właśnie wrócił z nieudanej próby znalezienia Smoczego Leża, gratulując mu postępów w edukacji Czkawki w smoczym szkoleniu.

Później dołącza do Stoicka i innych wikingów w ataku na Smocze Leże, a także jest świadkiem zwycięstwa Czkawki nad Czerwoną Śmiercią.

Phlegma pojawia się również kilkakrotnie w serialu Jeźdźcy smoków, gdzie nie odgrywa znaczącej roli. Zazwyczaj tworzy tło, razem z innymi wikingami.

School of Dragons

Phlegmasod

Phlegma Okrutna jako botanistka pojawia się w grze School of Dragons, gdzie ma pod swoją opieką Green House oraz farmę. Bardzo cieszy ją perspektywa uczenia młodych wikingów o żywym świecie natury. Jej rola wydaje się szczególnie ważna, odkąd wikingowie wytresowali smoki i potrzebują więcej jedzenia, by móc wyżywić zwierzęta. Możemy u niej wykonać wiele zadań w których głównie będziemy musieli zbierać żywność.

Ciekawostki

  • Phlegma miała być pierwotnie botanistką w grze, ale została zastąpiona przez postać imieniem Flora May. Dopiero kilka miesięcy później Phlegma na stałe zajęła jej miejsce.

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.