FANDOM


Piaskowy jacht (ang. Sand yacht; nieoficjalne polskie tłumaczenie) — nietypowy rodzaj łodzi używanej przez niewolników podczas prac na Bursztynowych Ziemiach Niewolniczych. Pojawia się w powieściach Cressidy Cowell.

Wygląd

Wyglądają jak typowe łodzie wikingów. Większość z nich ma taki sam kształt, jednak niektóre są znacznie prostsze- mają prostokątny, nieprofilowany kadłub. Jachty są jednak znacznie mniejsze od typowych statków.

Posiadają jeden maszt i zawieszony na nim prostokątny żagiel. Charakterystyczną cechą piaskowych jachtów jest obecność czterech służących do poruszania się po ziemi, nie zaś po wodzie.

Zastosowanie

Jachty służą do szybkiego poruszania się po piaszczystych wybrzeżach Ziem Niewolniczych, bez konieczności tracenia sił podczas zwykłego marszu. Pozwalają na przeszukiwanie ogromnych powierzchni w krótkim czasie. Niewolnicy, podróżując jachtami, przeszukują piaski w poszukiwaniu Smoczego Klejnotu, jednak jedyne, co znajdują, to setki bursztynów, które gromadzą na łodziach.

Historia

W powieści How to Seize a Dragon's Jewel na piaskowych jachtach pracowali Niewolnicy Alvina Przechery, w tym również Czkawka. Chłopak nazwał swoją łódkę Dzielny Głuptak 2, po swojej pierwszej, pamiętnej łódce o takim samym imieniu.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.