Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Snaptrapper transparent.png
Artykuł dotyczy miejsca z filmu. Jeśli szukasz lokacji z gry, sprawdź Helheim's Gate.

Piekielny Przesmyk (ang. Helheim's Gate) - lokalizacja pojawiająca się pierwszy raz w filmie Jak wytresować smoka.

Etymologia

Piekielny Przesmyk po angielsku to Helheim's Gate. Helheim, znane również jako Hel, jest natomiast w mitologi nordyckiej krainą umarłych, którą rządzi bogini Hel.

Opis

Piekielny Przesmyk to rozległy morski obszar w pobliżu Smoczego Leża pokryty gęstą mgłą i usiany ostańcami skalnymi. Jest to jedyna droga prowadząca na Smocze Leże i z tego powodu w jej mgłach ukrywają się strażnicy wyspy. W wodach Przesmyku zatonęło wiele statków i zginął niejeden wiking. Ta naturalna bariera przez wiele lat uniemożliwiała wikingom dotarcie na wyspę; jednie smoki potrafiły bezpiecznie dolecieć do leża. Tę smoczą umiejętność wykorzystał Stoick Ważki, aby pokierować statki Wandali do Smoczego Leża.

Pojawienie się

Miejsce to pojawia się i odgrywa dość istotną rolę w filmie Jak wytresować smoka. Wandale pod wodzą Stoicka Ważkiego kilkakrotnie podejmują próbę dopłynięcia do Smoczego Leża, zakończone jednak niepowodzeniem, jako że statki zostają zaatakowane i zniszczone przez ukryte we mgle dzikie smoki. Dopiero obecność Szczerbatka na pokładzie pozwala wikingom popłynąć taką drogą, która nie kryje żadnych niespodzianek; dzięki temu dopływają na Smoczą Wyspę.

Zobacz też

Advertisement