Jaskolka.png

Pożarcie (ang. Swallow) – jedna z dużych wysp wchodzących w skład Archipelagu Barbarzyńskiego, wspomnianych w cyklu powieściowym Cressidy Cowell.

Opis

Wyspa znajduje się w południowej części Archipelagu. Od zachodu sąsiaduje z Lochami Brutali, od północy z Histerią, zaś od wschodu – z Wodnym Krajem i Tajemnicą. Jest to dość duża wyspa o nieregularnym kształcie, na południu układającą się w kształt podkowy. Obok niej znajdują się cztery mniejsze wysepki.

Mieszkańcy

Nie wiadomo, czy i jakie ludzkie plemię zamieszkuje wyspę. Żyją na niej smoki z gatunku Wicioryjec Zębaty.

Zobacz też

Wyspa JutraWyspa Lawowych ProstakówAmerykaKraniec BohateraMordercze GóryTerytorium Rafowych WojownikówZatoka NiszczycielaRozpacz UpioraPływające LodyLodowa Wyspa NikądNicZbiriaZimowy Wiatr WotanaWaldurniaWyspy MaskonurówGłuszaMoczary WłamywaczekLochy BrutaliPożarcieGniew ThoraHisteriaŁajdacjaMorze PonureWyspa CzachaGłuplandiaZakute WyspyZiemie ZakałówPoczciwy KrajMorze Zwane Balią WotanaZagmatwane WysepkiTajemnicaWodny KrajLetni PrądBerserkWyspa Spokojnego ŻyciaPlaża Złamanego SercaPłonący LasKraina Niewolników Szpetnych ZbirówKontynentSzkoła BystrzakaGrzmot ThoraNawiedzone MokradłaZatoka Rozlanej KrwiKompletna mapa archipelagu.png

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.