FANDOM


Krzyż Berk
Nieoficjalne tłumaczenie! Tytuł artykułu nie posiada oficjalnego tłumaczenia w języku polskim.
Został przetłumaczony z języka oryginalnego przez autorów artykułu i zatwierdzony przez administrację.
Polarny Wąż (ang. Polar-Serpent) — gatunek smoka, który pojawia się jedynie w książkach Cressidy Cowell.

Wygląd

Polarny Wąż jest wielkości pantery. Jego skóra ma biały kolor, a na niej znajdują się liczne szare łaty. Posiada długi róg, którego używa, aby schwytać zdobycz.

Moce i umiejętności

Polarny Wąż potrafi strzelać kulami ognia. Podobnie jak windsurfer, sunie się po lodzie na brzuchu i może osiągnąć niezwykłe prędkości.

Zachowanie

Siedzą na górach lodowych jak posągi, przeczesując obszar w poszukiwaniu zdobyczy, a gdy jeden Polarny Wąż ją zauważy, całe stado rzuca się na nią. Robią także tunele w lodzie, w których czekają na ofiary z otwartą paszczą lub nadziewają ją na swój róg.

Podobnie jak foki, smoki z tego gatunku lubią wygrzewać się na górach lodowych, ale ich piękno kryje okrutną passę. Zazwyczaj Polarne Węże są pół-samotnikami i żyją w niewielkich grupach, ale polują w stadach.

Siedlisko i dieta

Węże Polarne żyją w polarnych regionach świata. Zamieszkują skały lub niewielkie góry lodowe, choć zwykle gniazdują w zaspach śnieżnych. Jedzą niedźwiedzie polarne, foki, pingwiny, ryby, a nawet ludzi.

Jaja

Jajo Polarnego Węża
Jajo smoka ma owalny kształt i beżową barwę.

Historia

Polarne Węże pojawiają się w książce How to Ride a Dragon's Storm, kiedy Amerykańskie Marzenie 2 przepływa obok gór lodowych. Ścigają one Czkawkę, gdy chłopak uderzył swoją małą łódką w ich dom.

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.