FANDOM


(School of Dragons)
Linia 109: Linia 109:
 
|wielkość-duży = 250px
 
|wielkość-duży = 250px
 
|obraz-młody = SoDTripleBaby.png
 
|obraz-młody = SoDTripleBaby.png
|wielkość-młody = 250px}}
+
|wielkość-młody = 250px|obraz-tytan = Tytaniczny Potrójny Cios SoD.jpg}}
   
 
===''[[DreamWorks Dragons: Rise of Berk|Rise of Berk]]''===
 
===''[[DreamWorks Dragons: Rise of Berk|Rise of Berk]]''===

Wersja z 19:00, paź 9, 2018

Snaptrapper transparent
Artykuł dotyczy gatunku smoka. Jeśli szukasz odcinka serialu, zobacz Potrójny cios.
Artykuł
[...] Ale cały ten pański niezwyciężony smok kończy walki zanim człowiek się obejrzy.

Potrójny cios

1mie0r

Atak kolcami jadowymi

Potrójny Cios (ang. Triple Stryke) - gatunek smoka, przedstawiciel klasy uderzeniowej, pojawiający się w serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata, w odcinku Potrójny cios oraz w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk. Swoimi umiejętnościami bojowymi przewyższa wiele gatunków, a nawet dorównuje Nocnej Furii.

Wygląd

Zwierzę swoim kształtem ciała odrobinę przypomina Nocnego Koszmara a ogólnym wyglądem skorpiona.

Jest on średniej wielkości smokiem z dosyć dużymi skrzydłami. Posiada dwie pary łap, z czego przednie są znacznie większe i masywniejsze od tylnych i dodatkowo zakończone są szczypcami. Kolejną charakterystyczną cechą tego gatunku są trzy ogony, w tym każdy z nich jest wyposażony w kolec jadowy.

Łuski zwierzęcia mają ciemno-brązową barwę z żółtymi elementami. Tęczówki oczu smoka są intensywnie czerwone, z wąską, żółtą obwódką wokół pionowych, czarnych źrenic.

Zachowanie i tresura

Smok jest waleczny i agresywny, szczególnie zmuszany do walki bądź trzymany w niewoli. Jednak dziki bądź wdzięczny ludziom smok jest potulny, przyjazny, a wręcz ma poczucie humoru. Lubi towarzystwo ludzi.

Innym sposobem na wytresowanie Potrójnego Ciosa jest wydanie dźwięków podobnych do dźwięku klekotu szczypiec smoka, np. za pomocą dwóch kolców Śmiertnika Zębacza. Smok wydaje się wtedy być zainteresowany odgłosem i kompletnie traci chęć do walki.

Siedlisko i dieta

W naturalnym środowisku smoki zamieszkują wyspę Tyr Island. Nie są znane inne miejsca występowanie tego gatunku.

Jak inne smoki, Potrójny Cios jest mięsożerny i żywi się rybami bądź też innym mięsem zwierzęcym.

Moce i umiejętności

Ogień

Latest

Ogień

Potrójny Cios zieje intensywnym strumieniem ognia w kształcie wiru, który oślepia napastników.

Kolce jadowe

Gatunek ten jest jadowity, w każdym z jego kolców jadowych znajduje się inny rodzaj jadu. W pierwszym znajduje się jad paraliżujący ukłutą ofiarę, w drugim zaś jest odpowiadający za dezorientację wroga za pomocą halucynacji oraz trzeci powoduje uczucie "palenia się" krwi przeciwnika zadając jednocześnie niewyobrażalny ból napastnikowi.

Inne umiejętności

Dodatkową umiejętnością zwierzęcia jest możliwość splatania ze sobą i rozplatania swoich trzech ogonów. Może też dowolnie sterować ogonami a więc może np. owinąć i unieruchomić ofiarę (Ogonami). Spleciony ogon staje się śmiercionośną bronią. Przed każdym atakiem wydaje charakterystyczny dźwięk.

Słabości

  • Smok ten jest niezwykle próżny i bardzo pewny siebie, co może okazać się jego słabym punktem.

Symbol Osobny artykuł: Słabości smoków

Etapy rozwoju

  • Jajo
  • Pisklę
  • Dorosły osobnik
  • Tytan

Jajo

W przeciwieństwie do innych smoczych jaj, to jest tak wydłużone i wąskie, że zdawałoby się, że nie mogłoby utrzymać pozycji w pionie. Skorupa jest gładka, bez żadnych łusek, wzorów. Jedynie kolor u spodu i górze jajka jest o wiele jaśniejsze od reszty, w niektórych miejscach zaś występują sporadycznie nieostre wypustki.

Pisklę

W tym przypadku pisklę Potrójnego Ciosa jest dość wiernie odwzorowaną "kopią" dorosłego smoka. Jedynie charakterystyczne "uszy" nie są tak okazałe, jak w przypadku rodzica oraz ilość kolców jadowych jest mniejsza - młody smok posiada tylko jeden.

Tytan

Tytaniczny Potrójny Cios wydaje się mieć niejako "odwrócony" zestaw barw. Posiada o wiele jaśniejsze ciało o brunatnym, pomarańczowym oraz kremowym odcieniu. Gdzieniegdzie można dopatrzeć się również barwy złota, chociażby na kolcach jadowych i przednich łapach.

Pojawienie się

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Smok pojawia się w odcinkach: Potrójny cios. Jeden z nich został zniewolony przez Łowców Smoków i zmuszony do walk przeciwko innym smokom. Jest niepokonany do czasu, gdy staje do walki z Nocną Furią. Gdy Szczerbatek ma zamiar zadać ostateczny cios, okazuje litość smokowi i pomaga mu się uwolnić. Na ślepo. Jeźdźcy próbują oswoić agresywnego i nieprzyzwyczajonego do kontaktu z człowiekiem smoka, którego uwolnili od łowców. Oślepiona Astrid orientuje się, że smok jest bardzo wyczulony na dźwięki, co pomaga jej go oswoić. Ogniowa burza (cz.2). Dagur ratuje go przed łowcami atakującymi Koniec Świata. Zyskuje tym jego zaufanie i ujeżdża go. W kolejnym sezonie jest on już wierzchowcem Dagura.

Znane Potrójne Ciosy

W grach

School of Dragons

Potrójny Cios pojawia się w grze. Można pozyskać go poprzez przejście rozszerzenie Rise of Stormheart lub zakupić za określoną liczbę gemów.

Rise of Berk

Błędy

Ciekawostki

  • Jest to pierwszy smok z aż trzema końcówkami ogonów, dodatkowo jadowitymi.
  • Potrójny Cios jest połączeniem osy, skorpiona i nietoperza.
  • Umiejętnościami i po części wyglądem smok przypomina mantykorę, mitologiczne stworzenie.
  • Głowa tego smoka jest podobna do głowy rekina lub ceratopsa.
  • Uszy i paski na plecach Potrójnego Ciosa są bardzo podobne do uszu i wzorków na ciele Pikachu z serii Pokémon, tyle, że kolory są odwrócone.

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class GruchotnikPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Krzyż Berk StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSkrillknapperThunderbottom
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.