FANDOM


Artykuł

Pouncer (brak polskiego tłumaczenia) — smok, przedstawiciel krzyżówki Night Light, pojawiający się w filmie Jak wytresować smoka 3 oraz w krótkometrażówce Święta w domu. Jest jednym z trójki piskląt Szczerbatka i Białej Furii.

Wygląd

Pouncer większość swojego wyglądu odziedziczył po matce, ma bowiem białe łuski z jeszcze jaśniej zaznaczonym podbrzuszem. Jedyne czarne elementy na jego ciele to wypustki grzbietowe, końcówki uszu i tylna część lotek ogonowych. Również jego łapy mają nieco bardziej szary odcień niż reszta ciała. Smok, tak jak Szczerbatek, ma zielone oczy.

Charakter

Pouncer jest bardzo żywiołowym smokiem. Jego ulubionym zajęciem jest droczenie się i udawana walka z Ruffrunnerem, którego bardzo często zaczepia. Bez wahania akceptuje pomysły swojej siostry Dart, jeśli tylko wiąże się z tym dobra zabawa. Jest bardzo odważny i nie obawia się nowych miejsc ani ludzi, a wręcz odnosi się do nich bardzo przyjaźnie, jak na przykład do Nuffinka.

Historia

Jak wytresować smoka: Święta w domu

Homecoming screen 1

Pisklęta obserwujące rysunek

Pouncer razem z bratem, siostrą i rodzicami mieszka w Ukrytym Świecie. W czasie swojej pozorowanej walki z Ruffrunnerem przez przypadek wpada na rysunek Szczerbatka, który właśnie odwzorowuje na piasku Czkawkę, i po zauważeniu tego oba małe samce dorysowują człowiekowi skrzydła. Szczerbatek uparcie poprawia dzieło, dorysowuje też wyspę, smoka i łączącą je linię, sugerujące, że chciałby odwiedzić Nowe Berk, ale wkrótce wraz z Białą Furią odchodzi, nakazując wracać też dzieciom. Ruffrunner i Pouncer radośnie podążają za rodzicami.

W nocy bracia zostają obudzeni przez Dart, która prowadzi ich do rysunku, podsuwając rodzeństwu pomysł wyprawy na nakreśloną przez ojca wyspę. Wszystkie trzy smoki zgodnie ruszają w podróż. Jest ona dosyć długa i Ruffrunner pod jej koniec zaczyna zasypiać w powietrzu, jednak Pouncer go łapie.

Httydh-NightLights

Młode na Nowym Berk

Po wylądowaniu na ośnieżonym Nowym Berk bracia znów zaczynają zaczepki, tym razem z użyciem śniegu. Ich siostra tymczasem znajduje drogę do wioski i razem z rodzeństwem dostaje się pod scenę mającego się wkrótce odbyć przedstawienia. Zauważywszy Czkawkę i zrozumiawszy, że to poszukiwana postać z rysunku, Dart chce do niego wyjść, jednak bracia wciągają ją z powrotem pod deski sceny i wszystkie pisklęta razem uciekają. Po drodze zatrzymują się jednak raptownie, pierwszy raz w życiu widząc na oczy owcę. Kiedy ta zaczyna się trząść ze strachu, maluchy przemykają obok niej, starając się osłonić skrzydłami.

To on to on to on

Pisklęta zrzucają na siebie winę

Smoki znajdują wysoki punkt z dobrym widokiem na scenę, gdzie trafiają na nie zaniepokojeni rodzice. Po krótkiej reprymendzie udzielonej dzieciom uwagę rodziny odwraca rozpoczynające się przedstawienie. Kiedy całość wymyka się spod kontroli, a Czkawka w kostiumie Nocnej Furii spada z klifu, Szczerbatek rusza mu na ratunek. Po wniesieniu go z powrotem w pobliże sceny smok zauważa protetyczną dłoń Pyskacza, który właśnie zamierza odegrać scenę oswajania, przekonany, że widziany w dymie kształt to właśnie Haddock w swoim kostiumie. Na widok dłoni Szczerbatek spogląda wymownie na swoją rodzinę i demonstruje ów moment, przykładając do palców protezy nos. Ruffrunner, zmęczony i śpiący, nie poświęca temu wiele uwagi, podobnie jak Pouncer, który zaczyna ponownie go okładać łapami. Po zakończeniu widowiska rodzina wzbija się w powietrze i wraca do domu. Dostrzegają ich Czkawka i Astrid, co podsuwa im pomysł rewizyty i odwiedzenia swoich przyjaciół w Ukrytym Świecie.

Jak wytresować smoka 3

THW-Hiccup, Night Light Hatchlings, Nuffink, Toothless

Wspólny lot

Gdy Czkawka płynący z rodziną w okolicy Ukrytego Świata zauważa we mgle skałę, na której odpoczywają Szczerbatek oraz Biała Furia, jego oczom ukazuje się trójka piskląt, które z ciekawości wyłaniają się zza skały i spoglądają w jego stronę. Później, podczas wspólnego lotu na nowo zjednoczonych przyjaciół, młode towarzyszą im, doglądane i pilnowane przez ich matkę. Pouncer bez wahania podlatuje wtedy do zachwyconego Nuffinka i łapami trąca jego wyciągniętą dłoń.

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

School of Dragons

Pouncer infobox

Pouncer wraz z pozostałymi Night Lightami pojawił się wraz z aktualizacją 12 grudnia 2019 roku. Smoka można było wygrać w trwającym ponad trzy tygodnie evencie. Przedstawiciele tej krzyżówki w grze na stałe pozostają pisklętami i nie mogą urosnąć, jednak mimo małego rozmiaru mogą być ujeżdżane.

Pouncer był też obecny zarówno w fabularnej linii czterech specjalnych questów, dostępnych jedynie podczas Snoggletoga w 2019 roku, jak i w mniejszych, codziennych misjach, również udostępnionych w tamtym okresie. Według jednego z nich Pouncer z całego rodzeństwa jest najlepszy w zabawie w chowanego.

Ciekawostki

  • Pouncer występuje w świątecznym materiale filmowym Snoggletog Log. Kilkakrotnie biega przed kominkiem, a w pewnej chwili przylatuje, trzymając w łapkach roześmianą Zephyr, którą potem wrzuca sobie na grzbiet.

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.