Jak Wytresować Smoka Wiki
Jak Wytresować Smoka Wiki
Poprzedni odcinek
Wróg mojego wroga
Pozory mylą Następny odcinek
Wódz może być tylko jeden
Artykuł

Pozory mylą (ang. Crash Course) — drugi odcinek trzeciej serii serialu Jeźdźców smoków: Na końcu świata.

Opis

Na Koniec Świata przybywa Królowa Ognioglist, która potrzebuje pomocy w obronie swojego gniazda przed nowym, niezwykle groźnym przeciwnikiem – Jaskiniowym Rabusiem.

Fabuła

Jeźdźcy zbierają materiał do katapult. Nagle z lasu dobiega ich przeraźliwy ryk. Jeźdźcy uciekają, jednak już po chwili okazuje się, że była to Królowa Ognioglist. Smoczyca wita się z Hakokłem. Wyraźnie jest czymś zdenerwowana. Czkawka i Śledzik zastanawiają się, co robi tu tak daleko od swojej wyspy. Królowa chce, aby Hakokieł z nią poleciał. Sączysmark postanawia jej pomóc.

Jeźdźcy lecą na Wyspę Ognioglist. Podejrzewają, że to Smoczy Łowcy zaatakowali leże tych smoków. Na miejscu jednak nie widzą żadnych śladów ich statków. Nigdzie ich nie ma.

Wędrują tunelami za Królową, a ta prowadzi ich do komory, gdzie znajdują tajemniczego smoka. Śledzik, za pomocą swoich smoczych kart, oznacza smoka jako Jaskiniowego Rabusia z tajemniczej klasy. Wszystko wymyka się spod kontroli, gdy zły Sączysmark atakuje Rabusia, strzelając ogniem. Smok denerwuje się i atakuje wszystkie smoki. Jeźdźcy odkrywają, że gad jest bardzo szybki i wydziela łatwopalny śluz. Roznosi po po całej jaskini, a Smark niechcący go podpala. Jeźdźcy uciekają.

Sączysmark za wszelką cenę chce pomóc Królowej, ponieważ ta kiedyś uratowała życie Hakokłowi. Zostawia Jeźdźców i sam leci za smoczycą. Ta prowadzi ich do gniazda z jajami, z których po chwili zaczynają wykluwać się małe Ognioglisty. Sączysmark śpiewa pisklakowi kołysankę i odkrywa, że Rabuś chce pożreć jaja Ognioglist.

Jeźdźcy wydostają się z zawalonej jaskini i szukają Sączysmarka. Znów natrafiają na Jaskiniowego Rabusia. Ten ponownie atakuje swoim śluzem, przez co bliźniaki podpalają samych siebie. Jeźdźcy próbują unieszkodliwić smoka. Zagradzają mu drogę kamieniami, ale smok bez trudu przez nie przechodzi, spłaszczając swoje ciało i używając swojego śluzu. Wszyscy są zdumieni.

Jaskiniowy Rabuś znajduje gniazdo królowej. Atakuje ją i Hakokła, którzy bronią jaj. Na początku intruz pokonuje smoczycę, jednak gdy ona i Hakokieł łącza swoje siły ognia, "wygotowują" z Rabusia cały śluz. Smok nie ma już jak atakować.

Przybywają jeźdźcy. Czkawka rozmawia z Sączysmarkiem i mówi, że dobrze zrobił. Wszyscy razem odstraszają złego smoka. Gniazdo Królowej Ognioglist jest bezpieczne.

Podręcznik23.JPG
Ta strona jest niekompletna!
Jeśli posiadasz czas, ochotę oraz wystarczająco dużo informacji, by rozwinąć artykuł, pomóż projektowi Wiki i rozbuduj go!

Najważniejsze wydarzenia

Postacie

Ludzie

Smoki

Zobacz też