FANDOM


Shellfire 38
Projekt Ogniowa Burza
(ang. Project Shellfire) - tajna, niszczycielska broń Viggo, nad którą mężczyzna pracował w sekrecie przez cały sezon czwarty Jeźdźców smoków: Na końcu świata.

Opis

Ową bronią miał być ogromny, morski smok, od którego projekt ten wziął swoją nazwę - Ogniowa Burza. Gad został wykorzystany jako wielkie stworzenie niszczące wszystko na swojej drodze oraz jako środek transportu - na grzbiecie smoka zamocowana została konstrukcja, imitująca łódź podwodną, odporna na ataki smoków czy smoczych jeźdźców, która mogła pomieścić we wnętrzu określoną ilość Łowców. Sam projekt miał zrównać z ziemią niemal wszystkie klany i plemiona Archipelagu, co tyczyło się między innymi Obrońców Skrzydła, Berserków, Łupieżców, a także i Wandali.

Historia

Po licznych nieprzyjemnościach i krzyżowaniu planów Łowców przez smoczych jeźdźców z Berk, Viggo, Ryker oraz ich podwładni rozpoczęli prace nad pewnym projektem na ich tajnej wyspie. Utrzymywali go z dala od świata i nikt nie miał o nim pojęcia, poza kilkoma kupcami z Północnych Rynków. Mimo wszystko los chciał, by dwójka jeźdźców - Szpadka i Mieczyk - natknęła się przypadkiem na tajną bazę Łowców i dowiedziała się o ich planie.

Viggo wraz z Rykerem i Łowcami opuścili wyspę na pokładzie projektu Ogniowa Burza, jednak Ryker zwrócił się przeciwko bratu i przejął dowodzenie nad tą niszczycielską bronią. Mężczyzna skierował ją na Caldera Cay w celu ataku, a następnie w kierunku cieśnin, zahaczając o Wyspę Berserków, gdzie projekt Ogniowa Burza został w końcu ujawniony niespodziewającym się go jeźdźcom.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.