FANDOM


Przymuł Nieułomek (ang. Mogadon the Meathead)  — wódz plemienia Zakutych Pał, bliskich sąsiadów Kudłatych Chuliganów. Często robi zakłady ze Słoickiem Wielgim. Pojawia się w książce Jak wytresować sobie smoka.

Wygląd

Jest to bardzo potężnie zbudowany wiking. W miejsce prawego oka nosi opaskę; prócz tego stracił także lewą nogę, zamiast której nosi prostą drewnianą protezę. Jego broda sprawia wrażenie bujnej i poskręcanej.

Nosi pelerynę oraz pas zdobiony wizerunkami czaszek. Na głowie spoczywa niewielki hełm ze skręconymi rogami.

Historia

W książce Jak wytresować sobie smoka, podczas obchodów Święta Thora, Przymuł, jako wódz klanu, przybywa wraz z grupą młodzieży ze swojego plemienia, by zdali Końcowy Egzamin Inicjacyjny. Wśród nich jest jego syn, Zbir Nieułomek, ze swoim smokiem Killerem.

Przymuł czyni zakłady między innymi ze Słoickiem Wielgim o to, który z chłopców wygra.

Kiedy rekruci zawodzą w części, w której muszą popisać się posłuszeństwem swoich smoków, wszyscy wodzowie zwołują naradę, podczas której mają zadecydować o losach młodzieży. Podczas tej narady Przymuł wdaje się w bójkę z Tłumokiem Straszliwym. W końcu, decyzją rady, młodzi rekruci zostają zgodnie z prawem wikingów wygnani. Przymuł, podobnie jak Słoick, nie ma wyboru i musi wygnać ze swojego plemienia własnego syna.

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.