FANDOM


Ragnarok (ang. Ragnarok) — smok, przedstawiciel gatunku Fioletowa Śmierć, pojawiający się w szóstym numerze magazynu Dragons, w komiksie The Legend of Ragnarok.

Wygląd

Ragnarok jest smokiem monstrualnych wręcz rozmiarów, wyglądem przypomina połączenie Czerwonej Śmierci oraz Ripwreckera. Legenda głosi, że gdy ziemia zacznie drżeć, Ragnarok powstanie i zniszczy świat.

Skóra smoka jest gruba i odporna na wiele ataków, posiada ciemno-fioletową barwę. Na nosie zwierzęcia znajduje się potężny róg, z jego brody wyrastają długie czułki. Posiada również ogromne, ostre jak brzytwa zęby i pazury.

Zdolności

  • Trzęsienia ziemi: Przez swoje duże rozmiary może nieumyślnie powodować trzęsienia ziemi.
  • Umiejętności bojowe: Połączenie jego wielkości z ogromną wytrzymałością i siłą czyni z niego przeciwnika niemal niemożliwego do pokonania. Z pomocą swoich szczęk, łap, ogona i ognia potrafi zmieść z powierzchni wody nawet dużą flotę. Dzięki swojej grubej skórze gad jest też odporny na wiele ataków, między innymi na ogień i pociski z katapult.

Historia

Przeszłość

Nie wiele wiadomo o przeszłości Ragnaroka. Był on jedynie wspominany w legendach, według których miał przybyć i zniszczyć świat.

The Legend of Ragnarok

Ragnarok pojawia się w jednym z komiksów w szóstym numerze magazynu "Dragons". Wikingowie wierzą w legendę, według której trzęsienie ziemi i pojawienie się wielkiego potwora pochodzącego z morza ma zwiastować nadejście Ragnaroku, mitycznego końca świata ludzi i bogów. Kiedy więc ziemia zaczyna się trząść, berkianie są przekonani, że zbliża się zapowiedziane wydarzenie. Rzeczywiście, tąpnięcia są spowodowane przebudzeniem się i poruszaniem ogromnej Fioletowej Śmierci, nazwanej od mitycznego końca świata właśnie Ragnarokiem. Berkianie razem z Albrechtem, który decyduje się im pomóc, próbują odeprzeć atak bestii, jednak ta bez trudu radzi sobie z flotą. W uratowaniu wyspy pomaga Phantom - samica Zmiennoskrzydłego wytresowana przez Czkawkę. Używa ona swojego hipnotyzującego wzroku do uspokojenia Ragnaroka i odesłania go w głębiny.

Ciekawostki

  • Ogień Ragnaroka przypomina ogień Czerwonej Śmierci oraz Gnatochrupa.
  • Jego imię oznacza "Ragnarök", czyli zmierzch bogów z mitologii skandynawskiej.
  • Jest jedynym znanym przedstawicielem swojego gatunku.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.