Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Artykuł

Ripwrecker (brak polskiego tłumaczenia) — gatunek morskiego smoka, przedstawiciel klasy wodnej. Jego szkic ukazał się w napisach końcowych filmu Jak wytresować smoka, jednak smok nie trafił nigdy do filmów ani serialu. Pojawił się za to w komiksie oraz w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk.

Wygląd

Ripwrecker jest ogromnym, morskim smokiem, osiąga rozmiary większe od łodzi wikingów. Pysk ma trójkątny kształt, między nozdrzami znajduje się ostry róg. Paszcza jest pojemna, wyposażona w rząd małych, ostrych zębów. Sam łeb bezpośrednio przylega do tułowia, bowiem zwierzę nie posiada szyi.

Ma charakterystyczne, masywne cielsko, podobne do ciała Gromogrzmota i zakończone równie długim ogonem. Ogon ten jest silny i smok używa go do atakowania statków. Cztery łapy, umożliwiające poruszanie się po lądzie, są bardzo krótkie i nieproporcjonalne. Wzdłuż grzbietu smoka ciągnie się rząd zaokrąglonych, rzadko rozmieszczonych szpikulców. Jedna para dość dużych skrzydeł pozwala smokowi latać.

Siedlisko i dieta

Ripwreckery żyją na dnie oceanu. Według gry DreamWorks Dragons: Rise of Berk można je znaleźć w Sullen Sea.

Ripwrecker prawdopodobnie żywi się rybami i innymi morskimi stworzeniami.

Zachowanie i tresura

Smoki tego gatunku są bardzo drażliwe i łatwo wyprowadzić je z równowagi. Często atakują przepływające po powierzchni łodzie.

Nieznane są metody tresury smoka, choć prawdopodobnie, jak w przypadku innych gatunków, należy zdobyć zaufanie smoka poprzez pomoc lub ofiarowanie pożywienia. Ze względu na drażliwość tego gatunku może być to trudny i czasochłonny proces.

Moce i umiejętności

Ogień

Podobni jak inni przedstawiciele klasy wodnej, Ripwrecker nie zieje typowym dla smoków ogniem. Zamiast tego jego bronią są strumienie gorącej wody.

Ogon

Jednym z atutów tego smoka jest giętki, długi i masywny ogon. Służy zwierzęciu za napęd w wodzie, jednak ma jeszcze zastosowanie w atakowaniu i zatapianiu łodzi, gdzie jedno jego machnięcie może okazać się zabójcze.

Etapy rozwoju

Jajo

Jajo smoka pojawia się jedynie w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk. Trudno określić kształt jaja, ponieważ jest dość nietypowe. Posiada owalne, świecące na turkusowy kolor jądro, wokół którego kręcą się "fale" wody. Wygląd jaja prawdopodobnie spowodowany jest tym, że jest to smok klasy wodnej.

Pisklę

Ripwrecker w okresie pisklęcia jest anatomicznie przybliżony do dorosłego osobnika, aczkolwiek nie jest jego wierną "kopią". Na pewno główną cechą jest o wiele bardziej proporcjonalna głowa w stosunku do reszty ciała, większe łapy oraz płetwa na ogonie, której nie posiada dorosły smok.

Tytan

Tytaniczny Ripwrecker różni się nie tylko barwą, ale i charakterystycznymi wypustkami na grzbiecie, jak i na ogonie, które przybierają kształt wodorostów. Kolory zmieniają się natomiast znacznie – z granatu łuski gada zmieniają się na szare, pojawiają się również neonowobłękitne pasy i plamki na całym ciele. Tej samej barwy są pazury oraz paszcza Ripwreckera.

Słabości

Krzyż Berk.png Osobny artykuł: Słabości smoków

Pojawienie się

Jak wytresować smoka

Ripwrecker pojawia się w napisach końcowych filmu jako szkic, lecz w samej animacji nie występuje żaden przedstawiciel tego gatunku.

Znani przedstawiciele

Z gier

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Ciekawostki

  • Ripwrecker pojawia się w gazetce Dragons w komiksie Potwór z głębin część 2.
  • Smok początkowo nosił nazwę Submaripper, jednak gra DreamWorks Dragons: Rise of Berk zmieniła ją na Ripwrecker. Z kolei poprzednią nazwę posiada w tej chwili zupełnie inny gatunek.

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class.png Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas.png EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class.png GruchotnikMudrakerPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class.png BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class.png Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class.png BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class.png Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Inne StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy.png AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathburpleDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSeastormerSkrillknapperSlumberjackThunderbottomZipplewraith
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Advertisement