Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Artykuł

Rockstomper (brak polskiego tłumaczenia) — gatunek smoka, wspomniany w książce To Berk and Beyond, a pojawiający się w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk. Przedstawiciel klasy tropicieli.

Wygląd

Budową ciała Rockstomper przypomina Ostrykła. Ma podobnego kształtu tułów, jest jednak nieco smuklejszy. Oprócz tego gad ma cztery łapy, ale porusza się tylko na dwóch tylnych - ta para jest masywna i służy do chodzenia, podczas gdy przednia jest znacznie mniejsza, krótsza i słabiej umięśniona. Trójkątną głowę gada zdobi kilka par równie potężnych rogów, w tym jeden na nosie. Skrzydła są średniej wielkości, silne, zdolne utrzymać gada w powietrzu. Ogon zaś kończy się charakterystycznym wachlarzem.

Smok posiada identyczną budowę ciała w stosunku do Moldruffle'a ze School of Dragons, ponieważ według gry DreamWorks Dragons: Rise of Berk to Rockstomper jest właściwym gatunkiem, a Moldruffle tylko jego przedstawicielem.

Siedlisko i dieta

Nie jest znane naturalne siedlisko Rockstompera, jednak według gry DreamWorks Dragons: Rise of Berk głównym legowiskiem smoka jest Shrouded Sands.

Prawdopodobnie, tak jak inne smoki, Rockstomper gustuje w rybach bądź mięsie.

Zachowanie i tresura

Smoki te są sprytne i podczas polowań niejednokrotnie korzystają z podstępów zamiast jedynie z siły. Wiele z nich potrafi też świetnie wykorzystać otoczenie. Cechującą je umiejętnością jest kopanie - udomowione Rockstompery zakopują rzeczy ich treserów, zatem prawdopodobnie w naturze smoki te w ten sposób zabezpieczają resztki pożywienia.

Nieznana jest metoda tresury smoka, jednak prawdopodobnie, jak w większości przypadków, polega ona na zdobyciu zaufania gada, na przykład poprzez pomoc bądź ofiarowanie smakołyku.

Moce i umiejętności

Ogień

Rockstomper zieje zwykłym, pomarańczowym ogniem, co zostało pokazane w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk.

Kopanie

Rockstompery słyną z zakopywania przeróżnych rzeczy - sprzętu swoich treserów albo czegoś, co im się podoba. W ten sposób prawdopodobnie w naturze zabezpieczają resztki swojego pożywienia, by nie dobrały się do nich inne drapieżniki.

Etapy rozwoju

Jajo

Jajo smoka jest owalne, ma regularny kształt. Skorupę zdobią naprzemienne fioletowe i błękitne pasy, sprawiające wrażenie materiału ozdobnie udrapowanego na jaju.

Pisklę

Pisklę Rockstompera poza wielkością niewiele różni się od dorosłego osobnika. Proporcje w większości są zachowane, wyłączając zbyt dużą głowę smoka. Charakterystyczne rogi na pysku u pisklęcia są jeszcze małe, nie w pełni wykształcone.

Tytan

Tytaniczny Rockstomper zmienia przede wszystkim barwę - z łagodnego fioletu na agresywny pomarańcz. Błony skrzydeł tytanicznego smoka są niebieskie. Rząd kolców na grzbiecie smoka staje się podwójny, zwiększa się także płetwa na końcu ogona i ilość wypustek na jej skraju. Rogi na głowie smoka nieznacznie się powiększają.

Słabości

Krzyż Berk.png Osobny artykuł: Słabości smoków

Znani przedstawiciele

Z gier

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

W grach 

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Ciekawostki

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class.png Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas.png EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class.png GruchotnikMudrakerPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class.png BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class.png Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class.png BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class.png Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Inne StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy.png AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathburpleDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSeastormerSkrillknapperSlumberjackThunderbottomZipplewraith
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Advertisement