FANDOM


Artykuł

Ruffrunner (brak polskiego tłumaczenia) — smok, przedstawiciel krzyżówki Night Light, pojawiający się w filmie Jak wytresować smoka 3 oraz w krótkometrażówce Święta w domu. Jest jednym z trójki piskląt Szczerbatka i Białej Furii.

Wygląd

Z całej trójki piskląt Ruffrunner jest najbardziej podobny do Szczerbatka. Większość jego ciała jest czarna, jedynie podbrzusze, spód ogona i tylne części łap mają kolor biały. Tej samej barwy są też jego kolce grzbietowe, dwie środkowe wypustki na głowie i końcówki jego lotek ogonowych. Smok ma zielone oczy, odziedziczone po swoim ojcu.

Charakter

Ruffrunner, podobnie jak jego rodzeństwo, lubi zabawę i przygody. Przede wszystkim jednak uwielbia spać. Potrafi zasnąć nawet w trakcie lotu, mimo że może to się dla niego skończyć upadkiem. Ze względu na swoją ospałość czasem reaguje na różne rzeczy nieco wolniej niż jego rodzeństwo. Gdy akurat nie przysypia, jego ulubioną rozrywką jest psocenie razem z Pouncerem i udawana walka z bratem. Nie jest tak śmiały jak jego siostra, Dart, jednak bardzo chętnie przystaje na jej pomysły i za nią podąża.

Historia

Jak wytresować smoka: Święta w domu

Homecoming screen 1

Pisklęta obserwujące rysunek

Ruffrunner razem z bratem, siostrą i rodzicami mieszka w Ukrytym Świecie. W czasie swojej pozorowanej walki z Pouncerem przez przypadek wpada na rysunek Szczerbatka, który właśnie odwzorowuje na piasku Czkawkę, i po zauważeniu tego oba małe samce dorysowują człowiekowi skrzydła. Szczerbatek uparcie poprawia dzieło, dorysowuje też wyspę, smoka i łączącą je linię, sugerujące, że chciałby odwiedzić Nowe Berk, ale wkrótce wraz z Białą Furią odchodzi, nakazując wracać też dzieciom. Ruffrunner i Pouncer radośnie podążają za rodzicami.

W nocy bracia zostają obudzeni przez Dart, która prowadzi ich do rysunku, podsuwając rodzeństwu pomysł wyprawy na nakreśloną przez ojca wyspę. Wszystkie trzy smoki zgodnie ruszają w podróż. Jest ona dosyć długa i Ruffrunner pod jej koniec zaczyna zasypiać w powietrzu, jednak Pouncer go łapie.

Httydh-NightLights

Młode na Nowym Berk

Po wylądowaniu na ośnieżonym Nowym Berk bracia znów zaczynają zaczepki, tym razem z użyciem śniegu. Ich siostra tymczasem znajduje drogę do wioski i razem z rodzeństwem dostaje się pod scenę mającego się wkrótce odbyć przedstawienia. Zauważywszy Czkawkę i zrozumiawszy, że to poszukiwana postać z rysunku, Dart chce do niego wyjść, jednak bracia wciągają ją z powrotem pod deski sceny i wszystkie pisklęta razem uciekają. Po drodze zatrzymują się jednak raptownie, pierwszy raz w życiu widząc na oczy owcę, przy czym ospały Ruffrunner reaguje na nią z pewnym opóźnieniem. Kiedy ta zaczyna się trząść ze strachu, maluchy przemykają obok niej, starając się osłonić skrzydłami.

To on to on to on

Pisklęta zrzucają na siebie winę

Smoki znajdują wysoki punkt z dobrym widokiem na scenę, gdzie trafiają na nie zaniepokojeni rodzice. Po krótkiej reprymendzie udzielonej dzieciom uwagę rodziny odwraca rozpoczynające się przedstawienie. Kiedy całość wymyka się spod kontroli, a Czkawka w kostiumie Nocnej Furii spada z klifu, Szczerbatek rusza mu na ratunek. Po wniesieniu go z powrotem w pobliże sceny smok zauważa protetyczną dłoń Pyskacza, który właśnie zamierza odegrać scenę oswajania, przekonany, że widziany w dymie kształt to właśnie Haddock w swoim kostiumie. Na widok dłoni Szczerbatek spogląda wymownie na swoją rodzinę i demonstruje ów moment, przykładając do palców protezy nos. Ruffrunner, zmęczony i śpiący, nie poświęca temu wiele uwagi, podobnie jak Pouncer, który zaczyna ponownie go okładać łapami. Po zakończeniu widowiska rodzina wzbija się w powietrze i wraca do domu. Dostrzegają ich Czkawka i Astrid, co podsuwa im pomysł rewizyty i odwiedzenia swoich przyjaciół w Ukrytym Świecie.

Jak wytresować smoka 3

THW-Hiccup, Night Light Hatchlings, Nuffink, Toothless

Wspólny lot

Gdy Czkawka płynący z rodziną w okolicy Ukrytego Świata zauważa we mgle skałę, na której odpoczywają Szczerbatek oraz Biała Furia, jego oczom ukazuje się trójka piskląt, które z ciekawości wyłaniają się zza skały i spoglądają w jego stronę. Później, podczas wspólnego lotu na nowo zjednoczonych przyjaciół, młode towarzyszą im, doglądane i pilnowane przez ich matkę. Ruffrunner demonstruje wtedy swoją zdolność znikania w kuli ognia.

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

School of Dragons

Ruffrunner infobox

Ruffrunner wraz z pozostałymi Night Lightami pojawił się wraz z aktualizacją 12 grudnia 2019 roku. Smoka można było wygrać w trwającym ponad trzy tygodnie evencie. Przedstawiciele tej krzyżówki w grze na stałe pozostają pisklętami i nie mogą urosnąć, jednak mimo małego rozmiaru mogą być ujeżdżane.

Ruffrunner był też obecny zarówno w fabularnej linii czterech specjalnych questów, dostępnych jedynie podczas Snoggletoga w 2019 roku, jak i w mniejszych, codziennych misjach, również udostępnionych w tamtym okresie. Według jednego z nich Ruffrunner jest ulubionym smokiem Szpadki ze względu na swoją figlarną naturę.

Ciekawostki

  • Ruffrunner występuje w świątecznym materiale filmowym Snoggletog Log. Znajduje się na ekranie najdłużej ze wszystkich Night Lightów i przez większość tego czasu śpi przed kominkiem, wtulony w owcę. W pewnym momencie wygasa ogień i Czkawka, biorąc smoka na ręce, z jego pomocą ponownie go rozpala - klepie po grzbiecie pisklę, które, na wpół śpiąc, spluwa do kominka plazmą.

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.