FANDOM


Sączyśmierć (ang. Deathlout) — smok, przedstawiciel gatunku Paszczogon, będący jednym z kilku nazwanych przez Sączyślina smoków. Pojawia się w serialu, po raz pierwszy w odcinku The Wings of War (część 2), oraz w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk.

Wygląd

Ciało Sączyśmiercia jest jasnozielone. Smok ma na sobie wiele oliwkowych plamek i kilka niebieskawych pręg na pysku oraz ciele.

Charakter

Podobnie jak duża większość innych przedstawicieli tego gatunku, gad jest bardzo agresywny, nie mając obiekcji przed zaatakowaniem każdego, kto podejdzie zbyt blisko.

Historia

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Czkawka ze Szczerbatkiem wyruszają na wyspę, na której niegdyś Sączyślin usiłował wybudować pierwszy spichlerz, pragnąc dowiedzieć się czegoś więcej o Paszczogonach. Haddock spotyka wtedy Sączyślina, który przybył szukać zemsty wraz ze swoim smokiem, Kingstailem. Mężczyzna przedstawia mu kilka smoków z gatunku poszukiwanego przez Czkawkę, a jednym z nich jest właśnie Sączyśmierć.

Po skutecznym pochwyceniu smoka w pułapkę, Haddock sugeruje badanie mające na celu poznanie lepiej Paszczogona i późniejszym wykorzystaniu zdobytej wiedzy przeciw Lotnikom. Sączyślin jest jednak zdania, że powinni się zbierać, gdyż Sączyśmierć sygnałem ogniowym wezwie inne smoki. Czkawka wpada na pomysł, jak wykorzystać ten manewr Paszczogonów przeciwko wrogom. W czasie bitwy o Koniec Świata z pomocą Sączyślina i Gustawa prowokuje on schwytane przez nich Paszczogony do wezwania pomocy. Ujeżdżane przez Lotników smoki uwalniają się od swoich jeźdźców, po czym wraz z Sączyśmierciem odlatują z powrotem na swoją wyspę.

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.