Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Poprzedni odcinek
Smoczy kwiat
Słodka Heathera (część 1) Następny odcinek
Słodka Heathera (część 2)
Artykuł

Słodka Heathera (część 1) (ang. Heather Report, Part 1) — dziesiąty odcinek sezonu Jeźdźcy smoków. Jego premiera w USA odbyła się 14 listopada 2012 roku, a w Polsce 15 sierpnia 2013 roku na kanale Cartoon Network.

Opis

Jeźdźcy odnajdują na plaży tajemniczą piękność – Heatherę. Wszyscy chłopcy z Akademii są w niej zauroczeni. Astrid czuje się zazdrosna o nieznajomą. Wkrótce odkrywa, że ma ona pewien sekret...

Fabuła

W Smoczej Akademii Czkawka i Szczerbatek trenują latanie na czas. Po wylądowaniu dowiadują się, że ich wynik utrzymuje się na podobnym poziomie, co zwykle, ale za to Wichura zaczyna być coraz szybsza, co intryguje chłopaka. Astrid, poproszona o komentarz, odpowiada wymijająco, że to kwestia nowej diety, której jednak nie chce zdradzić. Nagle przylatuje Sączysmark z informacją, że odkrył coś na plaży Thora. Jeźdźcy ruszają obejrzeć znalezisko. Okazuje się, że to rozbita łódź, co rozczarowuje Mieczyka, jednak Jorgenson – po przypomnieniu, że wszystko, co znalazł, należy do niego – każe im zajrzeć do wnętrza wraku. W środku przyjaciele znajdują dziewczynę o czarnych włosach. Wszyscy chłopcy są nią oczarowani. Gdy tylko brunetka budzi się i prosi o wodę, Sączysmark, Mieczyk i Śledzik prześcigają się w tym, kto pierwszy poda jej naczynie. Do wnętrza łodzi zagląda też Szczerbatek – na widok smoka dziewczyna krzyczy przerażona, ale Czkawka szybko ją uspokaja i zachęca do wyjścia z wraku.

Jeźdźcy znajdują zagubioną Heatherę

Nieznajoma przedstawia się jako Heathera. Na pytanie Astrid, co się stało, odpowiada, że statek jej rodziców napadli piraci i tylko jej udało się uciec. Czkawka pociesza ją i zapewnia, że zostanie gościnnie przyjęta na Berk, po czym zabiera na Szczerbatka. Gdy wszyscy udają się do swoich smoków, Astrid przez chwilę ogląda pozostałości łodzi. Tuż przed odlotem przypomina Czkawce o wyścigu, który mają sobie urządzić następnego dnia rano, a ten obiecuje stawić się punktualnie.

Heathera zamieszkuje w domu Haddocków. Czkawka chętnie użycza jej swojego pokoju, który dziewczyna z ciekawością ogląda, szczególnie interesując się rysunkami wiszącymi nad stolikiem. Szef Akademii objaśnia, że to projekt nowego siodła dla Szczerbatka, które pozwoli mu szybciej latać i dzięki temu wygrać z Wichurą. Gdy Heathera oznajmia, że jest trochę zmęczona, Czkawka opuszcza pokój, życząc jej miłych snów.

Nocą Astrid karmi Wichurę skrywanym przez wszystkimi pożywieniem – kurczakami, gdyż to właśnie to mięso pozwala smoczycy latać coraz szybciej. Przerywający ciszę nagły dźwięk alarmuje Śmiertnika, więc Astrid rusza sprawdzić, co go wywołało. Zauważa nowo przybyłą dziewczynę, wracającą biegiem do chaty wodza i zaczyna coś podejrzewać.

Następnego poranka Czkawka pracuje w kuźni, szukając sposobu na przyspieszenie Szczerbatka. Heathera, która do niego zagląda, podsuwa mu pomysł, jak tego dokonać, a chłopak z wdzięczności zabiera ją na lot po wyspie, mający przetestować ulepszenia. Tymczasem na jednej ze skał na skraju Berk Astrid na próżno czeka na przyjaciela, który nie zjawia się na umówiony wyścig. Nagle dostrzega Nocną Furię, pędzącą z niespotykaną prędkością z Czkawką i Heatherą na grzbiecie. Nie wierzy własnym oczom.

Jeźdźcy oczekują na swojego szefa w Akademii, nie wiedząc w ogóle, czy odbędzie się trening. Na pytanie Śledzika, gdzie jest Czkawka, Astrid ironicznie stwierdza, że chwilowo udziela prywatnych lekcji. Szpadka zauważa, że dziewczyna jest zazdrosna o nieznajomą, jednak wojowniczka kategorycznie zaprzecza.

Czkawka z Heatherą w końcu przybywają do Akademii. Astrid wita go sarkastycznie, a chłopak przypomina sobie o wyścigu i przeprasza, że nie przyszedł. Wojowniczka pyta Heatherę, jak jej się spało, jednak gdy ta stwierdza, że bardzo dobrze, patrzy na nią złym wzrokiem. Brunetka ignoruje wrogie spojrzenie i rozgląda się z zachwytem po arenie, a Śledzik przynosi Smoczy Podręcznik, tłumacząc, że zawiera on wszystkie wskazówki dotyczące tresury smoków. Heathera chce go obejrzeć, lecz Astrid zabiera księgę i ciągnie Czkawkę z dala od pozostałych. Tłumaczy, że nie ufa nieznajomej i nie powinni jej wszystkiego zdradzać, jednak chłopak bagatelizuje sprawę.

Podczas pobytu na Berk Heathera próbuje wyciągnąć jak najwięcej informacji o smokach od ich jeźdźców. Pochlebia Śledzikowi, chcąc się dowiedzieć czegoś o Gronklu, razem z Mieczykiem podpala okręt, poznając cechy Zębiroga i wydaje się bardzo zainteresowana Hakokłem, pytając Sączysmarka o cechy Ponocnika. Zdając sobie sprawę z antypatii Astrid, zamyka się w domu Haddocków, gdy Czkawka jest na zewnątrz, i do uzyskania informacji o Śmiertniku wykorzystuje znalezioną pod łóżkiem szatyna Smoczą Księgę. Podczas czytania zaskakuje ją Astrid.

Wojowniczka konfrontuje Heatherę z Czkawką, jednak ta przeprasza i tłumaczy, że sprzątała i przypadkiem znalazła książkę, a otworzyła ją wyłącznie z ciekawości. Chłopak uważa, że nic się nie stało, lecz Astrid wyrzuca mu, że nie może puszczać brunetce płazem grzebania w swoich rzeczach albo wymykania się do wioski. Szef Akademii jest zaskoczony tą ostatnią informacją. Heathera przyznaje się, że wychodziła, ale twierdzi, że nie mogła spać z powodu koszmarów, które ją dręczyły, czym natychmiast wzbudza współczucie Czkawki. Astrid jest oburzona jego zachowaniem, a gdy ten kategorycznie kończy dyskusję, wychodzi zdenerwowana z chaty.

Heathera zdobywa zaufanie Wichury

Wieczorem Heathera udaje się do Wichury w celu jej poznania. Wykorzystując informacje z Księgi udaje jej się podejść do smoczycy, a następnie zjednać ją sobie kurczakiem. Gdy Astrid ponownie ją nakrywa, nie próbuje już udawać niewiniątka, stwierdzając, że wojowniczka jest zbyt bystra, by stosować na niej podobne sztuczki. Oznajmia tylko prowokująco, że Wichura ją polubiła. Po powrocie do domu Haddocków Heathera zawzięcie szuka księgi, ale jej nie znajduje. Odkrywa, że Czkawka postanowił nad nią popracować, i wyraźnie komplikuje to jej plany.

Wściekła Astrid idzie do lasu i wyżywa się, rzucając toporem w drzewa. Nagle słyszy trzask gałęzi. Zauważa, że to Heathera znów spaceruje nocą i postanawia ją śledzić. Dociera za nią na Plażę Thora, gdzie obserwuje, jak dziewczyna przysiada na wraku swojej łódki. Wojowniczka, uznając to za mało podejrzane, zamierza odejść, ale wtedy dostrzega nadpływający statek Łupieżców. Widzi, jak Heathera rozmawia z Bestialem, jednak jest za daleko, by coś usłyszeć, a gdy zbytnio się wychyla, strąca kilka kamieni. Zaalarmowana tym odgłosem brunetka postanawia wracać do chaty, przedtem obiecując Bestialowi, że przyniesie mu wkrótce Księgę Smoków.

Astrid czym prędzej wraca do osady i budzi Czkawkę, by udowodnić swoje zdanie o Heatherze. Szatyn jest sceptyczny, więc oboje idą na górę do pokoju. Heathera tuż przed ich przyjściem wślizguje się przez okno i gdy wchodzą, udaje, że ją obudzili. Czkawka przeprasza za najście i wyprowadza Astrid z chaty. Przyjaciele kłócą się, bo chłopak obstaje twardo przy niewinności nowej mieszkanki Berk, a wojowniczkę irytuje jego zaślepienie.

Na Wyspie Łupieżców ludzie Albrechta próbują ujarzmić dzikiego Koszmara Ponocnika. Bestial informuje przełożonego, że dziewczyna wysłana na Berk wkrótce przyniesie im księgę o tresurze smoków.

O poranku Czkawka nie może nigdzie znaleźć Smoczego Podręcznika. Nagle do jego domu wpada Astrid i wściekła informuje chłopaka, że Heathera, której w nocy tak bronił, właśnie ukradła jej Wichurę. Jeźdźcy zbierają się i przygotowują do pościgu. Szef Akademii nie rozumie, jak mogło do tego dojść, i przeprasza wsiadającą na Szczerbatka przyjaciółkę, jednak ta każe mu się skupić na złapaniu Heathery. Młodzież rusza w drogę.

Zauważają uciekinierkę dopiero tuż przed Wyspą Łupieżców. Heathera, widząc pościg, próbuje przyspieszyć Wichurę, dając jej kurczaka. Czkawka odgaduje, że to właśnie owa "specjalna dieta", o której wspominała Astrid, jednak sam też ma w ręku atut, jakim jest ulepszone siodło Szczerbatka. Nocna Furia dogania Śmiertnika, a Astrid przeskakuje na grzbiet swojej smoczycy i zaczyna się mocować z rywalką. Po zaciętej walce Heathera spada z Wichury razem z podręcznikiem. Sączysmarkowi udaje się złapać dziewczynę, natomiast Czkawka bez powodzenia próbuje schwycić księgę. Pod ostrym ostrzałem Łupieżców jeźdźcy są zmuszeni się wycofać, a Smoczy Podręcznik która trafia w ręce Albrechta.

Najważniejsze wydarzenia

Postacie

Ludzie

Smoki

Ciekawostki

  • Jest to pierwszy odcinek skupiający się na Astrid.
  • Ten i następny odcinek są nieco podobne do trzeciej książki Cressidy Cowell, Jak mówić po smoczemu - Alvin Przechera dostaje książkę Czkawki, aby dowiedzieć się więcej o smokach, a chłopak jest zdeterminowany, aby ją odzyskać.
  • Jest to pierwszy odcinek w pierwszym sezonie, który nie ma narracji Czkawki na koniec.

Błędy

  • Heathera, czytając rozdział o Śmiertniku Zębaczu, nazywa go "Śmiertelnik Zębacz".

Zobacz też

Advertisement