Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Artykuł

Sand Wraith (brak polskiego tłumaczenia) — gatunek smoka, pojawiający się jedynie w grach DreamWorks Dragons: Rise of Berk oraz School of Dragons. Przedstawiciel klasy wodnej.

Wygląd

Sand Wraith budową przywodzi na myśl krzyżówkę Nocnej Furii i Wandersmoka. Korpus smoka jest dość krótki i zbity, a cztery kończyny, uzbrojone w zaokrąglone pazury, są niezbyt masywne. Długi ogon zdobią niewielkie, trójkątne lotki, zaraz po nich umiejscowione są dwa kolce. Z grzbietu wyrasta jedna para stosunkowo dużych skrzydeł, umożliwiających latanie. Podobnie jak u Nocnej Furii, przy nasadzie ogona wyrasta mniejsza para błon, które rozkładają się w trakcie lotu.

Smok posiada liczne kolce, które ciągną się m.in. wzdłuż przedniej krawędzi skrzydeł, grzbietu, a także z tyłu głowy. Ta zaś przypomina głowę Wandersmoka – jest płaska, trójkątna i posiada charakterystyczną kolczastą kryzę, przypominającą koronę.

Barwa skóry imituje piasek (same łuski przypominają strukturą jego ziarna), jest brązowa i cętkowana, choć smoki te spotykane są także w innych kolorach.

Siedlisko i dieta

Smok należy do klasy wodnej, jednak zamieszkuje lądy w bliskim sąsiedztwie wód – plaże. Związane jest to z jego taktyką ataku, polegającą na ukryciu się pod piaskiem i czyhaniem na potencjalną ofiarę. Według gry DreamWorks Dragons: Rise of Berk osobniki tego gatunku można spotkać na Burned Toe Beach.

Smok prawdopodobnie żywi się mniejszymi od siebie stworzeniami, żyjącymi na plażach, takimi jak kraby, nie pogardzi również rybami czy innym mięsem zwierzęcym.

Zachowanie i tresura

Sand Wraithy sporo polują, leżąc zagrzebane w piasku w oczekiwaniu na ofiarę, jednak ich wielkie skrzydła pozwalają sądzić, że smoki często wychodzą z łowieckich kryjówek i wiele czasu spędzają w powietrzu. Jako że wydają się być stosunkowo wrażliwe na promienie słońca – zakopują się w piasku również dla uniknięcia oparzeń słonecznych – najpewniej robią to w dni pochmurne bądź po zmroku. Nie zawsze też stosują taktykę ataku z zaskoczenia – czasami wędrują w poszukiwaniu pożywienia i wykorzystują do jego schwytania swoją szybkość i zwinność.

Nieznana jest metoda tresury Sand Wraitha, ale prawdopodobnie, jak w przypadku innych gatunków, trzeba zdobyć zaufanie smoka, pomagając mu albo przynosząc pożywienie.

Moce i umiejętności

Ogień

Według School of Dragons Sand Wraith posiada ogień bazujący na stopionym piasku, co odnosi się do nazwy gatunku.

Kamuflaż

Charakterystyczną umiejętnością tego gatunku jest taktyka polowania na ofiarę. Smok wykorzystując pustynne ubarwienie, zakopuje się w piasku (dzięki swoim łuskom imitującym ziarna piasku wtapia się w środowisko), gdzie czyha na niczego niespodziewającą się ofiarę, po czym wyskakuje i chwyta ją. Przypomina w tym pewien morski gatunek ryby lub jeden z powieściowych gatunków smoków. Jednocześnie ta umiejętność czyni smoka jednym z najlepszych w sztuce kamuflażu.

Szybkość

Choć Sand Wraith jest przedstawicielem wodnej klasy, to dzięki niezwykle podobnej do Nocnej Furii budowie jest jednym z najszybszych smoków podbijających niebo. Tak samo jak czarnołuski kuzyn, potrafi pikować niemal pionowo, wykonywać gwałtowne ruchy w powietrzu oraz osiągać zawrotne prędkości w locie.

Etapy rozwoju

Jajo

Jajo Sand Wraitha pojawia się w grach. Ma ono owalny kształt i wielkość zbliżoną do innych smoczych jaj. Zewnętrzna skorupa jest lekko przezroczysta i błyszcząca, zaś wnętrze jaja mieni się ciemnym i jasnym brązem, tworzącym okrągłe prążki.

Pisklę

Młody Sand Wraith różni się od dorosłego kilkoma rzeczami. Oczywistą różnicą jest rozmiar, a także nieproporcjonalnie większa głowa, wyłupiaste oczy, nierozwinięte kolce na ciele i skrzydłach oraz charakterystyczna płetwa na ogonie, która zamiast przybierać kształt lotek, wygląda jak wachlarz.

Tytan

Tytaniczny Sand Wraith zmienia odcień łusek – z brązu na czerwień. Złote końce skrzydeł i lotek przypominają popękaną ziemię. Poza tym wszystkim każdy kolec na ciele smoka ulega powiększeniu.

Słabości

Krzyż Berk.png Osobny artykuł: Słabości smoków

Znani przedstawiciele

Z gier

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

School of Dragons

Sand Wraith pojawił się wraz z aktualizacją 11 lutego 2015 roku. Jego jajo kosztuje 250 gemów i wykluwa się 12 godzin. Można też dostać go jako smoka startowego po wykonaniu samouczka na początku gry. Jego tytaniczna forma została dodana do gry 18 kwietnia 2017 roku. Smok posiada animację Nocnej Furii z częścią ruchów Wandersmoka.

Ciekawostki

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class.png Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas.png EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class.png GruchotnikMudrakerPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class.png BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class.png Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class.png BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class.png Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Inne StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy.png AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathburpleDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSeastormerSkrillknapperSlumberjackThunderbottomZipplewraith
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Advertisement