FANDOM


Artykuł

Shivertooth (brak polskiego tłumaczenia) — gatunek smoka, pojawiający się jedynie w grach DreamWorks Dragons: Rise of Berk oraz School of Dragons. Przedstawiciel ostrej klasy.

Wygląd

Shivertooth jest smokiem o bardzo długim, szczupłym ciele. Posiada niezwykle ostre łuski, z powodu których najprawdopodobniej został przydzielony do swojej klasy. Przypomina nieco Hackatoo z tą różnicą, iż posiada jedynie dwie pary łap. Przednia para jest nieco krótsza od tylnej, lecz wyposażona w chwytne palce zakończone długimi pazurami. Skrzydła smoka mają rozpiętość około połowy długości całego ciała zwierzęcia, ale mimo wszystko są zdolne do utrzymania ciężaru Shiverthootha. Ogon jest długi i smukły, zakończony charakterystyczną naroślą w kształcie grotu strzały.

Głowa tego smoka jest wydłużona, a szczęka wypełniona ostrymi jak brzytwa kłami. Gad posiada małe oczy oraz średniej długości róg nosowy zakrzywiony do tyłu. Łeb osadzony jest na chudej szyi, po której ciągną się brzytwopodobne kolce.

Barwa Shivertootha przeważnie jest niebiesko-fioletowa, aczkolwiek smoki z tego gatunku występują również w innych kolorach.

Siedlisko i dieta

Nieznane jest naturalne siedlisko Shivertootha. Smoki te, że względu na swoją niezwykle niską temperarurę ciała oraz rozmaite kolce przypominające sople dobrze kamuflowałyby się w zimnych okolicach. Według gry DreamWorks Dragons: Rise of Berk osobniki tego gatunku zamieszkują Icy Wastes.

Shivertooth, jak większość gatunków smoków, jest prawdopodobnie mięsożerny i żywi się rybami bądź innym mięsem zwierzęcym.

Zachowanie i tresura

Shivertoothy nie są zbyt przyjaznymi smokami - mają skłonność do złośliwości i niszczenia różnych rzeczy. W czasie walki posługują się całą powierzchnią ciała - dzięki swoim ostrym łuskom skutecznie ranią przeciwnika. Jednak wychowywane od pisklęcia bardzo przywiązują się do swojego opiekuna.

Nieznana jest metoda tresury Shivertootha. Prawdopodobnie należy zaoferować mu przysmak bądź pomóc, jednak biorąc pod uwagę nieprzyjemny charakter smoka, tresura może wymagać od człowieka sporo wytrwałości i samozaparcia.

Moce i umiejętności

Ogień

Ogień Shivertootha został pokazany został między innymi w grze School of Dragons, gdzie wygląda praktycznie tak samo jak w przypadku Woolly Howla. Jest to śnieg z raniącymi drobinami lodu.

Łuski

Shivertooth na całym ciele posiada niezmiernie ostre łuski, co sprawia, że trudno z nim walczyć - dotknięcie którejkolwiek części ciała smoka może się skończyć zranieniem. Gad bardzo często wykorzystuje to w czasie potyczek, zwinnie manewrując ciałem, by jak najbardziej pokaleczyć oponentów.

Etapy rozwoju

  • Jajo
  • Pisklę
  • Dorosły osobnik
  • Tytan

Jajo

Jajo Shivertooth jest podłużnego kształtu i, podobnie jak w przypadku Groncicle, wygląda jakby było pokryte lodem. Jest jasnoniebieskiego koloru i posiada długie, pionowe wypustki. Rozmiarem jest podobne do innych smoczych jaj.

Pisklę

Cechy, które prócz rozmiaru odróżniają pisklę od dorosłego Shivertootha, to nieproporcjonalna, duża głowa, nieco większe oczy oraz trochę za duże skrzydła. Brak również charakterystycznych, zakrzywionych kolców biegnących przez cały grzbiet.

Tytan

Jako tytan, Shivertooth zyskuje nowe ubarwienie. Łuski gada z niebiesko-purpurowych zmieniają się w szare z elementami błękitu na końcach skrzydeł kolcach, pazurach, kłach oraz języku. Smok zyskuje też wiele nowych kolców, a dotychczasowe ulegają powiększeniu i zaostrzeniu.

Słabości

Symbol Osobny artykuł: Słabości smoków

Znani przedstawiciele

Z gier

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

School of Dragons

Shivertooth pojawił się wraz z aktualizacją 27 marca 2015. Jego jajo kosztuje 250 gemów i wykluwa się 12 godzin. Smok posiada animację Koślawego Mruka.

Błędy

  • W grze School of Dragons Shivertooth zamiast na czterech łapach, porusza się tylko na dwóch tylnych, niczym Koślawy Mruk - jego przednie łapy są tam bowiem za krótkie, a tylne zbyt masywne w porównaniu do oryginalnego modelu.

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class GruchotnikPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Krzyż Berk StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSkrillknapperThunderbottom
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.