FANDOM


Kto panuje nad Alfą, panuje nad wszystkimi!

Drago Krwawdoń, Jak wytresować smoka 2

Smocza armia (ang. Drago's dragon army) — armia, którą zbierał Drago Krwawdoń, w pełni kompletna w filmie Jak wytresować smoka 2.

Opis

Przywódca

Przywódcą armii jest Drago Krwawdoń, który rozpoczął jej budowę po tym, jak smoki zaatakowały i zniszczyły jego wioskę, a jego samego, jeszcze jako młodego chłopca, trwale okaleczyły pozbawiając go ręki. Pierwszym schwytanym i zniewolonym przez Drago zwierzęciem był jego Oszołomostrach, będący wówczas jeszcze małym pisklęciem. Smok ten ze względu na swój gatunek posiadał umiejętność hipnozy i kierowania innymi przedstawicielami swojego gatunku, i to właśnie on mógł podsunąć mężczyźnie pomysł zbudowania całej smoczej armii. Jako że dzięki swoim zdolnościom Oszołomostrach miał naturalne predyspozycje do zostania międzygatunkowym Alfą, Drago z jego pomocą mógł z łatwością zapanować nad smoczą rasą.

Drago jest w stanie zmusić do posłuszeństwa niemal każdego smoka. Zazwyczaj robi to, machając swoją laską i wydając agresywne wrzaski. Widząc taki pokaz, nawet rozeźlone gady szybko mu się poddają. Gdy smok z jakiegoś powodu nie może być okiełznany (np. posiada jeźdźca, wobec którego jest lojalny), Drago krzykiem przywołuje i wydaje rozkazy Oszołomostrachowi, a ten dzięki swoim zdolnościom nakłania smoka do swojej woli, której żaden (prócz innego Alfy) nie jest w stanie się oprzeć.

Smoki

Newdragonl

Smoki łapane przez Drago Krwawdonia są przez niego niewolone i zmuszane do walki przeciwko ludziom i innym smokom. Choć za armię można uznać całe stado, jakie Drago zdobył z pomocą hipnozy Oszołomostracha, tylko jego część jest właściwym bojowym oddziałem, okiełznanym bezpośrednio przez Drago i lojalnym wobec niego. Dla tych smoków słudzy Drago wykuwają zbroje, chroniące je przed atakami i pociskami.

Do liczącego kilkaset smoków oddziału uderzeniowego należą głównie smoki średniej wielkości, o masywnych cielskach i grubych pancerzach. Najwięcej jest w nim przedstawicieli gatunku Thunderclaw.

Historia

Przeszłość

Smocza armia była tworzona przez Drago jeszcze na wiele lat przed zawiązaniem sojuszu między smokami a wikingami z Berk. Zniewolone przez szaleńca smoki po raz pierwszy zaatakowały podczas jednego ze spotkań wodzów, tuż po tym, jak do sali wtargnął Drago Krwawdoń, żądający od wodzów dołączenia do niego i poddania się jego woli. Wyśmiany przez starszyznę, wyszedł i okrył się peleryną, lecz po chwili do sali wkroczyły opancerzone smoki, ziejące ogniem, które w ciągu chwili zniszczyły ją i zabiły wszystkich prócz Stoicka.

Jak wytresować smoka 2

Czkawka po raz pierwszy dowiaduje się o armii, trafiwszy do zniszczonego przez Oszołomostracha Valki fortu. Eret mówi mu, że łapie smoki dla armii Drago, a zaniepokojony chłopak przekazuje wieści ojcu. Stoick zarządza zamknięcie wyspy Berk i przygotowuje się do wojny z szaleńcem.

Do pierwszego starcia ze smoczą armią dochodzi pod Smoczym Sanktuarium, niedługo po tym, jak Czkawka i Stoick odnajdują Valkę. Smoki zniewolone przez Drago ścierają się z wolnymi smokami z Sanktuarium, walczącymi w obronie ostatniego bezpiecznego schronienia. Mimo że to one mają przewagę liczebną, nad wszystkimi przejmuje konrolę Oszołomostrach, który po zabiciu poprzedniego Alfy sam staje się głową stada i może mu rozkazywać. Hipnotyzuje smoki i zmusza je do zaatakowania Berk. Drago wyznaje wtedy Czkawce, że chce uwolnić ludzi od smoków. Twierdzi, że potrzebuje smoków, by pozbyć się innych latających gadów, ale chłopak szybko odgaduje, że Krwawdoń zamierza też zniszczyć wszystkich ludzi, którzy sprzeciwiają się jego woli.

Podczas walki Szczerbatka z Oszołomostrachem w obronie wyspy, wszystkie smoki, będące wcześniej pod rozkazami wielkiego potwora, zostają wezwane przez uwolnioną wcześniej Nocną Furię i stają po jej stronie. Od Drago odwraca się nawet oddział jego bojowych smoków, a jeden z nich strzałem pozbawia dawnego pana sztucznej ręki. Pod koniec filmu Valka zdejmuje z opancerzonych gadów nich metalowe zbroje i oddaje do kuźni, a smoki z Sanktuarium razem z całym stadem uwolnionym od tyranii Drago zostają na Berk.

Późniejsze lata

Po upadku Drago Krwawdonia jego dzieło próbują kontynuować Lordowie Wojny, jednak nie potrafią skutecznie zmusić smoków do posłuszeństwa ani wybronić się przed atakami jeźdźców. Z tego właśnie powodu zlecają Grimmelowi Gnębicielowi porwanie i przyniesienie smoczego Alfy z Berk, by mogli łatwo podporządkować sobie całe stado. Ostatecznie jednak ich porażka i ukrycie się smoków przekreśla możliwość jakiejkolwiek reaktywacji smoczej armii.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.