FANDOM


Smoczy Żłobek (ang. Dragon Nursery) — lokalizacja znajdująca się w Urwisku Dzikich Smoków na Głuplandii. Pojawia się w książce Jak wytresować sobie smoka autorstwa Cressidy Cowell.

Opis

Żłobek jest jaskinią znajdującą się wewnątrz Urwiska Dzikich Smoków, w prawym oku "czaszki" utworzonej przez jaskinie w urwisku. Jest ona obszerna, chociaż prowadzi do niej bardzo długi i bardzo ciasny korytarzyk.

Panuje w niej niezbyt wysoka temperatura, z racji tego, że zazwyczaj śpią w niej setki smoków (a śpiące smoki zapadają w głęboką hibernację i temperatura ich ciała potrafi bardzo spaść). Można dostrzec je wszędzie - większość śpi na ziemi, lecz inne gatunki zwieszają się z sufitu lub skłębione są w niszach jaskini. Bardzo trudno jest przejść przez jaskinię, nie szturchając przy tym żadnego ze śpiących stworzeń. 

Znaczenie

To właśnie tam młode smoki, które nie są jeszcze wystarczająco dorosłe, by żyć w dziczy i polować, śpią przez zimową część roku.

Żłobek odgrywa ważną rolę podczas Smoczej Inicjacji - rekruci muszą dostać się tutaj i złapać do specjalnego, ognioodpornego kosza złapanego przez siebie smoka, a następnie wytresować go.

Zobacz też

Wyspa JutraWyspa Lawowych ProstakówAmerykaKraniec BohateraMordercze GóryTerytorium Rafowych WojownikówZatoka NiszczycielaRozpacz UpioraPływające LodyLodowa Wyspa NikądNicZbiriaZimowy Wiatr WotanaWaldurniaWyspy MaskonurówGłuszaMoczary WłamywaczekLochy BrutaliPożarcieGniew ThoraHisteriaŁajdacjaMorze PonureWyspa CzachaGłuplandiaZakute WyspyZiemie ZakałówPoczciwy KrajMorze Zwane Balią WotanaZagmatwane WysepkiTajemnicaWodny KrajLetni PrądBerserkWyspa Spokojnego ŻyciaPlaża Złamanego SercaPłonący LasKraina Niewolników Szpetnych ZbirówKontynentSzkoła BystrzakaGrzmot ThoraNawiedzone MokradłaZatoka Rozlanej KrwiKompletna mapa archipelagu
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.