FANDOM


Smoczy Dom

Smoczy Dom

Smoczy Dom (ang. Dragon House) — sporych rozmiarów budynek wybudowany specjalnie dla smoków w centrum wioski Berk po zawarciu z nimi pokoju.

Wygląd

Smoczy Dom to wysoka konstrukcja ze spadzistym dachem, zawierająca kilka pięter, na których przesiadują smoki. Pod samym dachem znajduje się małe, niskie pięterko dla Straszliwców Straszliwych. Poniżej mają swoje legowiska Śmiertniki Zębacze. Przy ziemi znajdują się nisze dla Gronkieli.

W przeciwieństwie do innych domków w wiosce Berk, na Smoczym Domu niewidoczne są motywy smoków, ale drewniane wizerunki wikingów.

Historia

Smoczy Dom święta

Smoczy Dom dekorowany na święta

Smoczy Dom powstał pod koniec filmu Jak wytresować smoka, prawdopodobnie w tym samym czasie, kiedy Czkawka leżał nieprzytomny w swoim domu. Kiedy chłopak obudził się i wyszedł na zewnątrz, ujrzał ten budynek zapełniony różnymi smokami - Gronkielami, Śmiertnikami Zębaczami, Koszmarami Ponocnikami.

Smoczy Dom pojawia się również w specjalnej krótkometrażówce Prezent Nocnej Furii, kiedy jest strojony na zbliżające się święta, podobnie jak inne budynki w Berk.

Ciekawostki

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.