FANDOM


Dragon root
Smoczy korzeń (ang. Dragon Root) — roślina rosnąca pod ziemią na wyspie Berk. Korzeń jest blado-zielony, a wyglądem przypomina mieszankę pustynnych roślin, m.in. kaktusa. Jest przeciwieństwem smoczymiętki.

Działanie

Smoczy korzeń ma działanie przeciwne do smoczymiętki – sprawia, że smok robi się agresywny. Kiedy smoki spotkają się w miejscu, w którym rośnie ta roślina, zaczynają między sobą walczyć. Jedynym znanym gatunkiem, odpornym na jego działanie, jest Gronkiel.

Z kolei sok ze smoczego korzenia, jeżeli dostanie się do krwi smoka, paraliżuje go, na co również odporny jest Gronkiel. Jest to wykorzystywane przez Łowców Smoków, którzy używają strzał zatrutych smoczym korzeniem, aby unieszkodliwić smoki i tym bardziej łatwiej je złapać.

Historia

W odcinku Bajka o dwóch smokach, gdy jeźdźcy czyszczą pole kapusty Pleśniaka, nagle Hakokieł i Wichura zaczynają ze sobą walczyć. Korzeń został wykryty przez Sztukamięs, podczas gdy ona i Śledzik badali miejsce, gdzie rozpoczęła się walka. Znaleziono go w polu.

Później, kiedy Hakokieł i Wichura ponownie zaczęli walczyć, Wym i Jot, którzy również znaleźli się blisko rośliny, przyłączyli się do bójki. Podczas gdy Szczerbatek zajął się Zębirogiem, Astrid i Sączysmark uspokoili swoje smoki na tyle, by Sztukamięs mogła usunąć korzeń z wyspy i wrzucić go do morza.

Korzeń pojawia się również w odcinku Wyrzutki (część 1), gdzie Dagur używa go jako pułapki na Czkawkę, aby zdobyć jego Nocną Furię. Mężczyzna zostawił roślinę wewnątrz Smoczej Akademii tak, aby smoki zaczęli walczyć, tym samym zwabiając Czkawkę.

W odcinku Wyrzutki (część 2) Śledzik użył korzenia, aby zwabić Krzykozgona na wyspę Łupieżców.

W całym sezonie Jeźdźcy smoków: Na końcu świata plemię Łowców Smoków wielokrotnie używa strzał zatrutych sokiem ze smoczego korzenia, działającym paraliżująco na smoki.

Galeria

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.