FANDOM


Smok humorzasty (ang. Mood-Dragon) — gatunek majestatycznych i pięknych smoków pojawiających się w książkach Cressidy Cowell.

Wygląd

Smok Humorzasty zmienia kolor zgodnie z jego nastrojem, na co wskazuje nazwa gatunku. Na przykład, kiedy smok kłamie, jego skóra przybiera kolor fioletowy. Kiedy jest wściekły ma kolor ciemnoniebieski lub czarny. Smok podekscytowany przybiera kolor pomarańczowo-różowy, a zdenerwowany staje się bladozielony. Ich jaja także zmieniają kolor, podobnie jak jaja filmowych Zmiennoskrzydłych. Smoki te osiągają przeróżne rozmiary, od wielkości niewielkiego psa do dorosłych lwów. Mają charakterystyczne wydłużone ciała.

Tresura

Tresura Smoka Humorzastego jest dość prosta, a wytresowane osobniki są wspaniałymi towarzyszami i przyjaciółmi. Podczas zimnych dni doskonale sprawdzają się jako szaliki, owijając się swoim długim ciałem wokół szyi właściciela. Smoki nie są jednak dość duże, by nadawać się do ujeżdżania.

Według Opa Oprycha, smoki te mogą być wytresowane wyłącznie przez wikingów z klanu Oprychów. Z tego powodu porwał on Kamikazię.

Znane Smoki Humorzaste

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.