m (Robot automatycznie zastąpił tekst (-Czkawka (książka) +Czkawka))
 
(Nie pokazano 5 wersji utworzonych przez jednego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
  +
{{Nieoficjalne tłumaczenie}}
'''Smok Przestworzy''' (ang. ''Sky Dragon''; nieoficjalne polskie tłumaczenie) — jeden z nie najlepiej poznanych, najbardziej tajemniczych gatunków [[smoki|smoków]] pojawiających się w [[Jak wytresować sobie smoka (cykl)|książkach]].
+
'''Smok Przestworzy''' (ang. ''Sky Dragon'') — jeden z słabo poznanych, najbardziej tajemniczych gatunków [[smoki|smoków]] pojawiających się w [[Jak wytresować smoka (cykl powieściowy)|książkach]].
 
==Opis==
 
==Opis==
   
 
Nie wiadomo jak wygląda Smok Przestworzy. Nigdy się nie pojawił, został jedynie wspomniany. W związku z tym nie wiadomo także jakimi mocami i umiejętnościami dysponuje.
 
Nie wiadomo jak wygląda Smok Przestworzy. Nigdy się nie pojawił, został jedynie wspomniany. W związku z tym nie wiadomo także jakimi mocami i umiejętnościami dysponuje.
 
==Historia==
 
==Historia==
Plemię [[Morderczy Klan|Morderców]] od wieków poświęca ludzi tym smokom. Wszystko zaczęło się za sprawą Przodka Morderczego Szaleńca Potężnego, który wygrał pierwsze w historii [[Międzyplemienne Zawody Pływackie]], pokonując w nich [[Siwobrody Upiór|Siwobrodego Upiora]] (który, jak sądzono, utonął) i stając się królem [[Archipelag Barbarzyński|Archipelagu Barbarzyńskiego]]. Szaleniec Potężny, zostając królem, wprowadził tradycję poświęcania ludzi Smokom Przestworzy.
+
Plemię [[Zabójcy|Zabójców]] od wieków poświęca ludzi tym smokom. Wszystko zaczęło się za sprawą Przodka Morderczego Szaleńca Potężnego, który wygrał pierwsze w historii [[Międzyplemienne Zawody Pływackie]], pokonując w nich [[Srogobrody Upiór|Srogobrodego Upiora]] (który, jak sądzono, utonął) i stając się królem [[Archipelag Barbarzyński|Archipelagu Barbarzyńskiego]]. Szaleniec Potężny, zostając królem, wprowadził tradycję poświęcania ludzi Smokom Przestworzy.
   
Jednak po trzech miesiącach, pięciu dniach i sześciu godzinach Siwobrody Upiór wrócił, wygrywając wyścig i wprawiając ludzi w zdumienie, że jednak przeżył. Mężczyzna zażądał, by sam Szaleniec Potężny został poświęcony smokom. Od tej pory Mordercy utrzymują tradycję na cześć Szaleńca Potężnego, mając nadzieję, że kiedyś [[Morderczy Szaleniec|jego potomek]] zemści się.
+
Jednak po trzech miesiącach, pięciu dniach i sześciu godzinach Srogobrody Upiór wrócił, wygrywając wyścig i wprawiając ludzi w zdumienie, że jednak przeżył. Mężczyzna zażądał, by sam Szaleniec Potężny został poświęcony smokom. Od tej pory Mordercy utrzymują tradycję na cześć Szaleńca Potężnego, mając nadzieję, że kiedyś [[Bebech Morderczy|jego potomek]] zemści się.
   
W książce ''[[How to Ride a Dragon's Storm]]'' [[Morderczy Szaleniec]], uznając się za zwycięzcę zawodów pływackich, próbował złożyć w ofierze Smokom Przetworzy [[Słoick Wielgi|Słoicka Wielgiego]] i [[Biuściasta Berta|Biuściastą Bertę]], jednak powstrzymał go [[Czkawka|Czkawka]], który ostatecznie wygrał zmagania.
+
W książce ''[[How to Ride a Dragon's Storm]]'' [[Bebech Morderczy]], uznając się za zwycięzcę zawodów pływackich, próbował złożyć w ofierze Smokom Przetworzy [[Słoick Wielgi|Słoicka Wielgiego]] i [[Biuściasta Berta|Biuściastą Bertę]], jednak powstrzymał go [[Czkawka]], który ostatecznie wygrał zmagania.
   
 
==Zobacz też==
 
==Zobacz też==
{{Gatunki}}
+
{{Gatunki z książek}}
  +
  +
[[en:Sky Dragon]]
 
[[Kategoria:Gatunki z książek]]
 
[[Kategoria:Gatunki z książek]]
 
[[Kategoria:Gatunki smoków]]
 
[[Kategoria:Gatunki smoków]]

Aktualna wersja na dzień 22:25, 28 wrz 2019

Krzyż Berk.png
Nieoficjalne tłumaczenie! Tytuł artykułu nie posiada oficjalnego tłumaczenia w języku polskim.
Został przetłumaczony z języka oryginalnego przez autorów artykułu i zatwierdzony przez administrację.

Smok Przestworzy (ang. Sky Dragon) — jeden z słabo poznanych, najbardziej tajemniczych gatunków smoków pojawiających się w książkach.

Opis

Nie wiadomo jak wygląda Smok Przestworzy. Nigdy się nie pojawił, został jedynie wspomniany. W związku z tym nie wiadomo także jakimi mocami i umiejętnościami dysponuje.

Historia

Plemię Zabójców od wieków poświęca ludzi tym smokom. Wszystko zaczęło się za sprawą Przodka Morderczego Szaleńca Potężnego, który wygrał pierwsze w historii Międzyplemienne Zawody Pływackie, pokonując w nich Srogobrodego Upiora (który, jak sądzono, utonął) i stając się królem Archipelagu Barbarzyńskiego. Szaleniec Potężny, zostając królem, wprowadził tradycję poświęcania ludzi Smokom Przestworzy.

Jednak po trzech miesiącach, pięciu dniach i sześciu godzinach Srogobrody Upiór wrócił, wygrywając wyścig i wprawiając ludzi w zdumienie, że jednak przeżył. Mężczyzna zażądał, by sam Szaleniec Potężny został poświęcony smokom. Od tej pory Mordercy utrzymują tradycję na cześć Szaleńca Potężnego, mając nadzieję, że kiedyś jego potomek zemści się.

W książce How to Ride a Dragon's Storm Bebech Morderczy, uznając się za zwycięzcę zawodów pływackich, próbował złożyć w ofierze Smokom Przetworzy Słoicka Wielgiego i Biuściastą Bertę, jednak powstrzymał go Czkawka, który ostatecznie wygrał zmagania.

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.