FANDOM


m (Rafi862 przeniósł stronę Smok Niebny na Smok Przestworzy)
Linia 1: Linia 1:
'''Smok Niebny''' (ang. ''Sky Dragon''; nieoficjalne polskie tłumaczenie) - jeden z nie najlepiej poznanych, najbardziej tajemniczych gatunków [[smoki|smoków]] pojawiających się w [[Jak wytresować sobie smoka (cykl)|książkach]].
+
'''Smok Przestworzy''' (ang. ''Sky Dragon''; nieoficjalne polskie tłumaczenie) jeden z nie najlepiej poznanych, najbardziej tajemniczych gatunków [[smoki|smoków]] pojawiających się w [[Jak wytresować sobie smoka (cykl)|książkach]].
==Opis==
+
Nie wiadomo jak wygląda Smok Przestworzy. Nigdy się nie pojawił, został jedynie wspomniany. W związku z tym nie wiadomo także jakimi mocami i umiejętnościami dysponuje.
Nie wiadomo, jak dokładnie ten smok wygląda i czy na pewno jest prawdziwy.
+
==Historia==
==Znaczenie==
+
Plemię [[Morderczy Klan|Morderców]] od wieków poświęca ludzi tym smokom. Wszystko zaczęło się za sprawą Przodka Morderczego Szaleńca Potężnego, który wygrał pierwsze w historii [[Międzyplemienne Zawody Pływackie]], pokonując w nich [[Siwobrody Upiór|Siwobrodego Upiora]] (który, jak sądzono, utonął) i stając się królem [[Archipelag Barbarzyński|Archipelagu Barbarzyńskiego]]. Szaleniec Potężny, zostając królem, wprowadził tradycję poświęcania ludzi Smokom Przestworzy.
[[Morderczy Klan]] poświęca swoich ludzi tym smokom. Cała tradycja pojawiła się na świecie za sprawą przodka Morderczego Szaleńca, [[Morderca Wspaniały|Mordercy Wspaniałego]], który zwyciężył pierwsze [[Międzyplemienne Zawody Pływackie]]. Przedwcześnie pokonał w nich [[Siwobrody Upiór|Siwobrodego Upiora]] (który, jak sądzono, utonął), tym samym zostając królem [[Archipelag Barbarzyński|Archipelagu Barbarzyńskiego]]. Szaleniec Potężny, zostając królem, wprowadził tradycję poświęcania swoich ludzi Niebnym Smokom. Jednak po trzech miesiącach, pięciu dniach i sześciu godzinach Siwobrody Upiór powrócił zwycięsko z zawodów, wprawiając ludzi w zdumienie, że jednak przeżył. Mężczyzna zażądał, by sam Szaleniec Potężny został poświęcony smokom. 
 
   
Klan Morderczy wciąż zachowuje tradycję. Próbę poświęcenia [[Biuściasta Berta|Biuściastej Berty]] oraz [[Słoick Wielgi|Słoicka Wielgiego]] tym smokom podejmuje [[Morderczy Szaleniec]] w książce ''[[How to Ride a Dragon's Storm]]''.
+
Jednak po trzech miesiącach, pięciu dniach i sześciu godzinach Srogobrody Upiór wrócił, wygrywając wyścig i wprawiając ludzi w zdumienie, że jednak przeżył. Mężczyzna zażądał, by sam Szaleniec Potężny został poświęcony smokom. Od tej pory Mordercy utrzymują tradycję na cześć Szaleńca Potężnego, mając nadzieję, że kiedyś [[Morderczy Szaleniec|jego potomek]] zemści się.
   
  +
W książce ''[[How to Ride a Dragon's Storm]]'' [[Morderczy Szaleniec]], uznając się za zwycięzcę zawodów pływackich, próbował złożyć w ofierze Smokom Przetworzy [[Słoick Wielgi|Słoicka Wielgiego]] i [[Biuściasta Berta|Biuściastą Bertę]], jednak powstrzymał go [[Czkawka|Czkawka]], który ostatecznie wygrał zmagania.
  +
==Zobacz też==
 
{{Gatunki}}
 
{{Gatunki}}
 
[[Kategoria:Gatunki z książek]]
 
[[Kategoria:Gatunki z książek]]

Wersja z 18:08, lip 2, 2014

Smok Przestworzy (ang. Sky Dragon; nieoficjalne polskie tłumaczenie) — jeden z nie najlepiej poznanych, najbardziej tajemniczych gatunków smoków pojawiających się w książkach. Nie wiadomo jak wygląda Smok Przestworzy. Nigdy się nie pojawił, został jedynie wspomniany. W związku z tym nie wiadomo także jakimi mocami i umiejętnościami dysponuje.

Historia

Plemię Morderców od wieków poświęca ludzi tym smokom. Wszystko zaczęło się za sprawą Przodka Morderczego Szaleńca Potężnego, który wygrał pierwsze w historii Międzyplemienne Zawody Pływackie, pokonując w nich Siwobrodego Upiora (który, jak sądzono, utonął) i stając się królem Archipelagu Barbarzyńskiego. Szaleniec Potężny, zostając królem, wprowadził tradycję poświęcania ludzi Smokom Przestworzy.

Jednak po trzech miesiącach, pięciu dniach i sześciu godzinach Srogobrody Upiór wrócił, wygrywając wyścig i wprawiając ludzi w zdumienie, że jednak przeżył. Mężczyzna zażądał, by sam Szaleniec Potężny został poświęcony smokom. Od tej pory Mordercy utrzymują tradycję na cześć Szaleńca Potężnego, mając nadzieję, że kiedyś jego potomek zemści się.

W książce How to Ride a Dragon's Storm Morderczy Szaleniec, uznając się za zwycięzcę zawodów pływackich, próbował złożyć w ofierze Smokom Przetworzy Słoicka Wielgiego i Biuściastą Bertę, jednak powstrzymał go Czkawka, który ostatecznie wygrał zmagania.

Zobacz też

Szablon:Gatunki

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.