FANDOM


Smoki Czerwonej Śmierci to stado kilkuset (być może nawet kilku tysięcy) smoków, które swego czasu zamieszkiwały Smocze Leże i były zmuszone do posłuszeństwa ich królowej. Stan ten trwał przynajmniej 100 lat (najwcześniej od czasu, gdy na Berk wprowadzili się wikingowie) i skończył się bitwą, w wyniku której zginęła Czerwona Śmierć. Smoki te występują w filmie Jak wytresować smoka.

Charakterystyka

Wśród smoków podległych Czerwonej Śmierci znajdowały się Koszmary PonocnikiŚmiertniki ZębaczeGronkieleZębirogi Zamkogłowe oraz jedna Nocna Furia (później wytresowana i nazwana Szczerbatkiem). Możliwe, że były tam również Straszliwce Straszliwe.

Smoki te zamieszkiwały Smocze Leże, gdzie nie tylko spędzały czas wolny od polowań, lecz także składały jaja. Smocze Leże było ich głównym siedliskiem. Były posłuszne Czerwonej Śmierci za sprawą faktu, iż królowa zmuszała je do wypełniania jej woli poprzez wydawanie specjalnych dźwięków, wpływających na umysły smoków. Nie były one w stanie się mu przeciwstawić. Głównym rozkazem wydawanym przez Czerwoną Śmierć było zdobywanie pożywienia, przez co smoki zmuszane były do napaści na wioski wikingów i kradzieży ich pożywienia, w tym zwierząt hodowlanych. Przy okazji smoki atakowały także samych wikingów i niszczyły ich wioski. 

Jeśli któryś ze smoków okazał nieposłuszeństwo i, na przykład, nie dostarczył wystarczającej ilości pożywienia swojej królowej, ta wyłaniała się z głębi Leża i pożerała nieposłusznego smoka, a często - w przypływie wściekłości - także inne, niewinne smoki. Jednak pomimo wymuszonej wierności wobec Czerwonej Śmierci, smoki były straszliwe i płochliwe, po takim incydencie uciekały z Leża, podobnie zachowywały się podczas inwazji ludzi. 

Po uwolnieniu, część tych smoków wróciła wraz z wikingami na wyspę Berk, gdzie zostały przez nich wytresowane. 

Znane smoki

Do grona poznanych i nazwanych smoków, które swego czasu podlegały Czerwonej Śmierci, należą wszystkie smoki należące do szóstki głównych Smoczych Jeźdźców, czyli:

Historia

Nie wiadomo, od jak dawna smoki - w tym sama Czerwona Śmierć - zamieszkiwały Smocze Leże. Na pewno rządy królowej nie rozpoczęły się wcześniej, niż nastąpiło przybycie Wandali na wyspę Berk, czyli, według Czkawki, siedem pokoleń wstecz (100-200 lat wcześniej). 

W ciągu tych siedmiu pokoleń, kiedy Wandale żyli na wyspie Berk, smoki podległe Czerwone Śmierci regularnie napadały na ich wioskę i kradły jedzenie. Stoick Ważki, prawdopodobnie także poprzedni wodzowie, podejmowali wszelkie wysiłki, aby odnaleźć położenie Smoczego Leża, napaść na nie i wybić wszystkie smoki. Przez lata jednak misje kończyły się niepowodzeniem. Leże udało się odnaleźć dopiero za sprawą uwięzionego na statku wodza Szczerbatka, który podążał za odgłosami Czerwonej Śmierci i doprowadził wikingów do Leża. Wówczas rozpętała się bitwa, do której z czasem dołączyło się sześcioro Jeźdźców dosiadających smoki ze Smoczej Areny. Bitwa rozpoczęła się ucieczką spłoszonych smoków z Leża i wyjściem rozdrażnionej Czerwonej Śmierci z wulkanu. Podczas walki Czerwona Śmierć została pokonana przez CzkawkęSzczerbatka, co uwolniło smoki spod jej kontroli.

Część ze smoków trafiła na wyspę Berk wraz z Wandalami, przez których zostały wytresowane. Smoki zaczęły żyć obok wikingów.

Prawdopodobnie część z nich pojawia się później w krótkometrażówce Prezent Nocnej Furii, gdzie udają się na wylęg do Wylęgarni, zaś w krótkometrażówce Legenda o smoku Gnatochrupie pomagają wikingom ugasić pożar, który wybuchł w wiosce. Smoki są też obecne w filmie Jak wytresować smoka 2 u boku swoich jeźdźców, jednak - poza głównymi bohaterami - żaden ze smoków nie jest znany z imienia ani nie pojawia się w serialu.

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.